Trwa ładowanie...
dyzmq4z

Biedroń rozczarowany. Chciał edukacji seksualnej w Słupsku, wbili mu nóż w plecy

"Edukacji seksualnej w słupskich szkołach też nie będzie" – napisał na Twitterze Robert Biedroń prezydent Słupska tuż po odrzuceniu jego projektu przez PiS i PO. Radni tych ugrupowań stanowczo sprzeciwili się proponowanym zmianom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Słupska przegrał z radnymi
Prezydent Słupska przegrał z radnymi (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
dyzmq4z

Biedroniowi chodzi o rozszerzenie obecnego programu nauczania o dodatkowe zajęcia dla młodzieży. Zależało mu też, by wiedzę na temat seksu przekazywali im fachowcy z organizacji pozarządowych. Nie udało się – radni Prawa i Sprawiedliwości powiedzieli "nie", wtórowali im koledzy z Platformy Obywatelskiej. Przypomnijmy, że Biedroń niedawno wsparł kampanię SedEx Anij Rubik.

Decyzja PO zaskoczyła prezydenta Słupska, chwilę po głosowaniu zapytał na Twitterze, "w jakim kierunku podąża" partia. Podobne odczucia wywołali posłowie Platformy podczas sejmowego głosowania ws. projektu ustawy aborcyjnej. Część z nich nie pojawiała się na sali, a trójka zagłosowała przeciw. Projekt Barbary Nowackiej nie trafi nawet do sejmowej komisji. Zakładał m.in. legalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży.

dyzmq4z

Podziel się opinią

Share

dyzmq4z

dyzmq4z
Więcej tematów