Trwa ładowanie...

Biedroń rozczarowany. Chciał edukacji seksualnej w Słupsku, wbili mu nóż w plecy

"Edukacji seksualnej w słupskich szkołach też nie będzie" – napisał na Twitterze Robert Biedroń prezydent Słupska tuż po odrzuceniu jego projektu przez PiS i PO. Radni tych ugrupowań stanowczo sprzeciwili się proponowanym zmianom.

Share
Biedroń rozczarowany. Chciał edukacji seksualnej w Słupsku, wbili mu nóż w plecy
Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d1uhu25

Biedroniowi chodzi o rozszerzenie obecnego programu nauczania o dodatkowe zajęcia dla młodzieży. Zależało mu też, by wiedzę na temat seksu przekazywali im fachowcy z organizacji pozarządowych. Nie udało się – radni Prawa i Sprawiedliwości powiedzieli "nie", wtórowali im koledzy z Platformy Obywatelskiej. Przypomnijmy, że Biedroń niedawno wsparł kampanię SedEx Anij Rubik.

Decyzja PO zaskoczyła prezydenta Słupska, chwilę po głosowaniu zapytał na Twitterze, "w jakim kierunku podąża" partia. Podobne odczucia wywołali posłowie Platformy podczas sejmowego głosowania ws. projektu ustawy aborcyjnej. Część z nich nie pojawiała się na sali, a trójka zagłosowała przeciw. Projekt Barbary Nowackiej nie trafi nawet do sejmowej komisji. Zakładał m.in. legalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży.

d1uhu25

Podziel się opinią

Share
d1uhu25
d1uhu25
Więcej tematów