Trwa ładowanie...
d2kqhsk

Białystok. Marsz Równości. Ruszyła zbiórka pieniędzy na lokalną społeczność LGBT+

Marsz Równości w Białymstoku. Ruszyła zbiórka dla organizatorów imprezy, która została zakłócona przez kontrmanifestantów. Do tej pory udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych.
Share
Marsz Równości w Białymstoku. Akcja policji
Marsz Równości w Białymstoku. Akcja policjiŹródło: Agencja Gazeta
d2kqhsk

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok był organizatorem niedawnego Marszu Równości. Zajmuje się m.in.: upublicznieniem dyskusji na temat problemów mniejszości seksualnych, propagowaniem wiedzy na temat orientacji seksualnych i tożsamości płciowych oraz walką z dyskryminacją i przeciwdziałanie przejawom homofobii w społeczeństwie.

Właśnie ruszyła zbiórka pieniędzy na to stowarzyszenie. "Zbiórka pozwoli działać organizacji w tym trudnym czasie, a dla nas będą okazją pokazania, że jesteśmy razem i wspólnie walczymy o ważne dla nas sprawy!" - czytamy w opisie akcji.

Organizatorzy z Akcja Demokracja wskazują na to, że ostatni Marsz był "wyrazem walki o Białystok wolny od uprzedzeń, dyskryminacji i wykluczenia".

d2kqhsk

Zobacz także: Szczerski przegrał wyścig o fotel wiceszefa NATO. Jacek Sasin tłumaczy

"Kolorowy, radosny pochód zakłóciła grupa pseudokibiców i nacjonalistów - w stronę osób, biorących udział w pochodzie leciały wyzwiska i niebezpieczne przedmioty, a motywowani nienawiści pseudokibice urządzali na mieście łapanki" - podkreślają aktywiści.

Według nich policja nie zapewniła wystarczającej ochrony. "W tym samym czasie część prorządowych mediów, Kościół i politycy podsycali atmosferę nienawiści swoimi wypowiedziami i działaniami" - zaznaczają autorzy wpisu.

d2kqhsk

W momencie publikacji artykułu udało się zebrać 38 613 złotych. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Białystok. Marsz Równości

Przypomnijmy: w sobotę przez stolicę Podlasia po raz pierwszy przeszedł Marsz Równości. Tego samego dnia protestowali uczestnicy kilkudziesięciu kontrimpez przeciwko "promocji LGBT".

Pod koniec Marszu Równości doszło do starć pomiędzy grupami. Uczestnicy Marszu Równości zostali zwyzywani, w ruch poszły również jajka, kamienie i petardy. Również w stronę funkcjonariuszy poleciały m.in. butelki i kostka brukowa.

d2kqhsk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kqhsk

Podziel się opinią

Share
d2kqhsk
d2kqhsk
Więcej tematów