Trwa ładowanie...
d2b4vlc

Białystok i Kaliningrad będą nadal współpracować

Kaliningrad i Białystok podpisały w sobotę w Białymstoku porozumienie o współpracy. Przedłuża ono o kolejne lata współpracę istniejącą od 1993 roku.

d2b4vlc

Porozumienie podpisano w obecności delegacji czterech innych zaprzyjaźnionych z Białymstokiem miast ze wschodu i zachodu Europy. W ramach Dni Białegostoku goszczą w nim delegacje Jełgawy na Łotwie, Kowna na Litwie, rosyjskiego Pskowa oraz włoskiego Trento.

Porozumienie między Białymstokiem a Kalinigradem zakłada inicjowanie przedsięwzięć w zakresie gospodarki, infrastruktury i gospodarki komunalnej, ochrony środowiska ale też kultury, edukacji i sportu.

Jak powiedział prezydent Białegostoku Ryszard Tur, oba miasta mają też nadzieję na realizację wspólnych projektów za środki Unii Europejskiej, ale chcą też wymieniać doświadczenia z zakresu administracji samorządowej.

Współpraca Kaliningradu z miastami w Polsce może być jednym ze sposobów na mniejszą izolację Obwodu Kaliningradzkiego po wejściu Polski i Litwy do UE - powiedział wicemer Kaliningradu Aleksiej Koniuszenko. (miz)

d2b4vlc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b4vlc
Więcej tematów