Trwa ładowanie...
d3o23gp

Białoruś. Piotr Mueller zapewnia: Rząd sfinansuje działania, które wzmocnią Białorusinów

Sytuacja na Białorusi wciąż jest dynamiczna. Rzecznik polskiego rządu zapewnił, że Polska pomoże protestującym. Mueller odniósł się także do sytuacji epidemicznej w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś. Piotr Mueller zapewnił o pomocy rządu
Białoruś. Piotr Mueller zapewnił o pomocy rządu (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek, REPORTER)
d3o23gp

Piotr Mueller był gościem w Radiowej "Jedynce". Rzecznik rządu był pytany m.in. o sytuację na Białorusi.

Białoruś. Piotr Mueller: Rząd sfinansuje działania

- To jest przedmiot naszej szczególnej troski. Robi to ambasada, ale również bezpośrednio pan premier. Rozmawiał niedawno z panią Andżeliką Borys - podkreślił Piotr Mueller.

d3o23gp

Jak dodał, Polska skieruje specjalny pakiet pomocy dla mieszkańców Białorusi. - W tym również sfinansuje te działania, które mają na celu wzmocnienie społeczeństwa białoruskiego - tłumaczył.

Białoruś. Łuska z napisem "Made in Poland". Wiceszef MON o "oczywistej prowokacji"

Białoruś. Piotr Mueller: Ambasada i placówki dyplomatyczne działają

Rzecznik rządu podkreślił, że dla polskiej polityki bardzo istotny jest Związek Polaków na Białorusi. - Zależy nam na tym, aby absolutnie nic złego się nie stało wobec tych osób, które należy do Związku, ale w ogóle do Polaków, którzy mieszkają od lat na Białorusi. W związku z tym tutaj ambasada i nasze placówki dyplomatyczne szczególnie mocno zwracają na to uwagę - tłumaczył Piotr Mueller.

d3o23gp

W programie padło także pytanie o planowaną rekonstrukcję rządu. Mueller potwierdził, że będzie miała miejsce pod koniec września lub na początku października. - Negocjacje cały czas trwają, to prawda. Pamiętajmy również o tym, że w tej chwili zaraz zaczyna się krótki, ale okres wakacyjny dla administracji publicznej - mówił.

- W związku z tym to jest naturalne, że na początku września wrócimy do pewnych szczegółów o charakterze strukturalnym i personalnym - dodał Piotr Mueller.

Koronawirus. Piotr Mueller: Sytuacja jest dynamiczna

Rzecznik rządu pytany był także o plany na dalsze zaostrzenie restrykcji w związku z nasilającą się epidemią koronawirusa w Europie. - Sytuacja jest dynamiczna. Dopóki to nie będzie konieczne, nie będziemy wprowadzali obostrzeń, które są nieproporcjonalne do skali zagrożenia - zapewnił Mueller.

Jak dodał, na ten moment nie ma szczegółowych wytycznych ze strony Unii Europejskiej, które nakazywałoby ponowne zamknięcie granic w ramach strefy Schengen.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o23gp

Podziel się opinią

Share
d3o23gp
d3o23gp
Więcej tematów