Trwa ładowanie...
d2lz95u

Białoruś: pierwsza w tym roku kara śmierci za morderstwo dwóch kobiet

Media na Białorusi informują o karze śmierci dla 36-letniego mężczyzny, który w okrutny sposób zamordował dwie kobiety. To pierwszy taki wyrok w 2019 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruś: Kara śmierci za morderstwo dwóch kobiet. To pierwszy taki wyrok w tym roku
Białoruś: Kara śmierci za morderstwo dwóch kobiet. To pierwszy taki wyrok w tym roku (Shutterstock.com)
d2lz95u

Białoruś: Dwie kobiety zostały bestialsko zamordowane

36-letni Aleksander Osipowicz z Bobrujska (środkowa Białoruś) dopuścił się bestialskiego morderstwa dwóch kobiet. Zamordowane Białorusinki były w wieku 26 i 27 lat. Jedna z nich została zamordowana nożem - sekcja zwłok wykazała aż 16 ran kłutych. Na ciele drugiej kobiety znaleziono ślady od uderzeń młotkiem. Morderca z Białorusi po upewnieniu się, że ofiary już nie żyją, rozczłonkował ich ciała.

Białoruś: Kara śmierci dla mordercy

Podczas rozprawy w sądzie oskarżony próbował przekonać, że bardzo żałuje popełnionego czynu, że jest człowiekiem sentymentalnym, ale sędziowie nie uwierzyli mu.

d2lz95u

Sąd w Białorusi skazał Osipowicza na karę śmierci poprzez rozstrzelanie. Do tego winny ma zapłacić rodzinom zamordowanych kobiet po 100 tysięcy rubli.

Wyrok nie jest prawomocny. Osipowicz zapowiedział już apelację. Białoruskie media jednak twierdzą, że w tej sprawie nic się nie zmieni.

To pierwszy przypadek kary śmierci w 2019 roku. Białoruś jest jedynym państwem w Europie, które uznaje karę śmierci. W ciągu ostatnich 20 lat na Białorusi na karę śmierci poprzez rozstrzelanie skazano ponad 400 osób, a tylko jedna została ułaskawiona przez prezydenta Alaksandra Łukaszenkę.

d2lz95u

Podziel się opinią

Share

d2lz95u

d2lz95u
Więcej tematów