Trwa ładowanie...

Białoruś. Liczne zatrzymania i koncentracja sił w Mińsku

- W różnych miejscach Mińska dochodzi do zatrzymań - podają niezależne media na Białorusi. W związku z zapowiedzianą przez opozycję akcją protestacyjną w białoruskiej stolicy od rana napływają też informacje o dużej liczbie funkcjonariuszy i sprzętu milicyjnego w mieście.
Share
Liczne zatrzymania i koncentracja sił w Mińsku.
Liczne zatrzymania i koncentracja sił w Mińsku.Źródło: PAP, Fot: EPA
d5s20b9

- W różnych miejscach Mińska dochodzi do zatrzymań - podają niezależne media na Białorusi. Od rana napływają informacje o dużej liczbie funkcjonariuszy i sprzętu milicyjnego w związku z zapowiedzianą przez opozycję akcją protestacyjną w białoruskiej stolicy.

Jak podaje portal Naviny.by zamknięty został m.in. dojazd do mińskiego placu Bangalore. Pierwsze informacje o zatrzymaniach dochodzą właśnie z tej części miasta. Z kolei Telewizja Biełsat podała informację o otoczeniu i zamknięciu Placu Październikowego w centrum miasta.

Msza w Wielkanoc tylko w kościele? A koronawirus? Ksiądz mówił bez ogródek

Dzień Wolności w Mińsku

W czwartek 25 marca na Białorusi obchodzony był Dzień Wolności. Według obrońców praw człowieka w całym kraju zatrzymano ponad 250 osób. W piątek zapadło co najmniej 145 wyroków, w których uczestników protestów skazywano na kary grzywny i aresztu (do 30 dni), głównie za udział w nielegalnych zgromadzeniach masowych.

d5s20b9

W związku z wezwaniami w internecie do udziału w demonstracji z okazji Dnia Wolności, Komitet Śledczy poinformował o wszczęciu postępowania karnego. Opozycja i środowiska niezależne na Białorusi obchodzą to nieoficjalne święto 25 marca, w rocznicę proklamowania w 1918 r. niepodległości przez Białoruską Republikę Ludową. Oficjalne władze nie uznają tej daty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5s20b9

Podziel się opinią

Share
d5s20b9
d5s20b9
Więcej tematów