Trwa ładowanie...

Białoruś. Aleksander Łukaszenka rozmawiał z aresztowanymi członkami Rady Koordynacyjnej

W sobotę Aleksander Łukaszenka odwiedził w areszcie KGB przetrzymywanych członków Rady Koordynacyjnej i zjednoczonego sztabu. Rozmowa trwała ponad cztery godziny - przekazała białoruska agencja BiełTA.
Share
Białoruś. Aleksander Łukaszenka rozmawiał z członkami Rady Koordynacyjnej
Białoruś. Aleksander Łukaszenka rozmawiał z członkami Rady KoordynacyjnejŹródło: Getty Images
d2q6284

Aleksander Łukaszenka spotkał się m.in. z opozycyjnym politykiem i kandydatem na prezydenta w 2020 roku Wiktarem Babaryką. Zatrzymano go w sierpniu br. W areszcie przebywa razem ze swoim synem Eduardem.

Kanał służby prasowej Łukaszenki napisał w serwisie Telegram, że przywódca miał powiedzieć do członków rady koordynacyjnej i zjednoczonego sztabu, że "nie da się napisać konstytucji na ulicy".

Poinformowano, że dyktator rozmawiał z aresztowanymi przez cztery i pół godziny. Podkreślono, że wszyscy uczestnicy rozmów podjęli decyzję o utrzymaniu w tajemnicy treści dyskusji.

d2q6284

Zobacz też: Koronawirus. Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Białoruski portal TUT.by napisał, że w rozmowach z Łukaszenką uczestniczyło co najmniej 12 osób, w tym sam prezydent. Poza Wiktarem Babaryką udział w spotkaniu miała wziąć też udział członkini Rady Koordynacyjnej Lilija Ułasawa i prawnik Ilja Salej - podaje Radio Swaboda.

Białoruś. Swietłana Cichanouska rozmawiała z mężem

Liderka białoruskiej opozycji Swietłana Cichanouska po raz pierwszy od czterech miesięcy rozmawiała ze swoim mężem, który przebywa w areszcie.

d2q6284

"Właśnie odbyła się rozmowa telefoniczna Swietłany i Siarhieja Cichanouskich. To pierwsza rozmowa od 4 miesięcy, od 134 dni. Szczegóły później" - napisano w mediach społecznościowych opozycjonistki.

Męża Cichanouskiej zatrzymano 29 maja w Grodnie podczas pikiety wyborczej. Polityk usłyszał kilka zarzutów karnych, w tym m.in. opór wobec funkcjonariusza milicji. Po tym, jak władze uniemożliwiły mu start w wyborach prezydenckich, stosowne dokumenty złożyła jego żona Swiatłana.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q6284

Podziel się opinią

Share
d2q6284
d2q6284
Więcej tematów