Trwa ładowanie...
d21ne1w
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bezzałogowe drony wylądują w Mirosławcu

Wojsko kupi niebawem nowe latające zestawy bezzałogowe, zapowiada "Rzeczpospolita". Baza takich statków powietrznych tworzona jest w Mirosławcu. Jednostka formalnie zacznie działać w 2016 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezzałogowe drony wylądują w Mirosławcu
(Wikipedia, Fot: Nevit Dilmen)
d21ne1w

Obecnie przygotowywana jest struktura jednostki i precyzowane jej zadania. Ma w niej służyć znacznie więcej żołnierzy niż obecnie. Ich liczba będzie wynikała ze specyfiki zakupionego sprzętu. Stacjonować tu będą m.in. operatorzy dronów czy specjaliści systemów łączności.

W Mirosławcu znajdzie się kilkadziesiąt zestawów bezzałogowców różnych klas, od mini dronów po statki taktyczne i operacyjne średniego zasięgu. Jeden zestaw obejmuje do trzech maszyn bezzałogowych.

d21ne1w

Podziel się opinią

Share

d21ne1w

d21ne1w
Więcej tematów