Trwa ładowanie...

Bez internetu nie zrobisz kariery zawodowej

Internauci lepiej zarabiają i łatwiej dostają pracę. Zainteresowanie internetem rośnie we wszystkich grupach zawodowych - wynika z Diagnozy Społecznej 2011 do której dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

Bez internetu nie zrobisz kariery zawodowejŹródło: AFP, fot: Arif
d1anbgq
d1anbgq

Jak wynika z raportu "Polacy w Internecie", będącego częścią najnowszej Diagnozy Społecznej 2011, korzystanie z sieci jest obecnie nieodzownym elementem kariery zawodowej. W grupie wiekowej 25-60 lat zatrudnienie znalazło blisko trzy czwarte internautów. I zaledwie 40 proc. tych, którzy z sieci nie korzystają. Szukając pracy co piąty internauta zdobywał nowe kwalifikacje.

- Już wielu pracodawców tylko w sieci prowadzi nabór, więc niekorzystający z niej są z tych możliwości wyłączeni - tłumaczy autor badania dr Dominik Batorski. Potwierdza to Paweł Leks, członek zarządu portalu pracuj.pl. - Aktywne korzystanie z sieci sprawia, że człowiek ma dostęp do aktualnych informacji, staje się bardziej otwarty na nowe rozwiązania, co mobilizuje go do zmian, również w życiu zawodowym - diagnozuje.

Badania dowodzą, iż zwiększa się zainteresowanie internetem w grupach zawodowych mniej kojarzonych z informatyzacją - choćby wśród rolników. Już co trzeci mieszkaniec wsi używa internetu, a co drugi ma do niego dostęp w domu. - To już nie jest luksus, to po prostu podstawa codziennej działalności - podkreśla Krzysztof Szubert, przewodniczący komisji ds. informatyki i społeczeństwa informacyjnego z Business Centre Club.

d1anbgq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anbgq
Więcej tematów