Trwa ładowanie...
d45e94j
d45e94j
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Berlin protestuje przeciw dyskryminowaniu gejów w Polsce

Blisko sto osób protestowało przed
budynkiem ambasady Polski w Berlinie przeciwko dyskryminowaniu w
Polsce gejów i lesbijek. W manifestacji uczestniczyli poseł
niemieckich Zielonych do Bundestagu Volker Beck oraz
eurodeputowany tej partii Michael Cramer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d45e94j

Beck oskarżył polskie władze o naruszanie praw mniejszości, czego świadectwem był - jego zdaniem - zakaz Marszu Równości w Poznaniu. Każdy rząd w każdym kraju Unii Europejskiej powinien chronić praw mniejszości - powiedział. Dodał, że Zieloni oczekują, iż pani kanclerz Angela Merkel oraz szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier poruszą kwestie traktowania gejów podczas wizyty 2 grudnia w Polsce.

Zieloni skierowali w tej sprawie interpelacje poselską. Niemiecki deputowany podkreślił, że podziwia umiłowanie wolności przez Polaków, lecz właśnie dlatego oczekuje od nich, że będą także przestrzegali praw mniejszości seksualnych. Beck powiedział, że na początku przyszłego tygodnia napisze do Merkel i Steinmeiera list z prośbą o interwencję.

Cramer dodał, że wydarzenia w Poznaniu przypominają mu "najczarniejsze momenty" europejskiej historii. Nie będziemy tolerowali takich przypadków - zaznaczył. Zapewnił polskich homoseksualistów o poparciu i solidarności ze strony Niemców.

d45e94j

Delegacja Organizacji MANEO, która zajmuje się ochroną praw homoseksualistów, oraz Stowarzyszenia Lesbijek i Gejów wręczyła przedstawicielowi ambasady list protestacyjny przeciwko zakazowi Marszu Równości w Poznaniu. "Prawo do zgromadzeń należy do podstawowych praw demokratycznych. Nie można pogodzić się z sytuacją, w której prawa przysługujące także lesbijkom i gejom są im odbierane" - czytamy. Autorzy listu wyrazili oburzenie z powodu napaści "chuliganów i ekstremistów" na demonstrantów oraz aresztowania 68 uczestników marszu, z których część została przez policję poturbowana.

W wiecu przed ambasadą w Berlinie uczestniczyli m.in. przedstawiciele organizacji gejów i lesbijek SPD oraz policjantów- gejów. "Rożni ale równi", "Marsz równości idzie dalej" - głosiły hasła na transparentach.

Jacek Lepiarz

d45e94j

Podziel się opinią

Share

d45e94j

d45e94j
Więcej tematów