Trwa ładowanie...
d29pxsr
19-06-2016 12:23

Belgijskie służby w pełnej gotowości. Specjalna ochrona dla premiera i trzech ministrów

• W związku z zagrożeniem terrorystycznym w Belgii czterech polityków i ich rodziny otrzymało dodatkową ochronę
• Służby bezpieczeństwa są postawione w stan gotowości w związku z informacjami o planowanych atakach
• Utrzymany został trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego
• W marcowych zamachach w lotnisku i w metrze w Brukseli zginęły 32 osoby

d29pxsr
d29pxsr

Specjalną ochroną został objęty premier Charles Michel oraz trzech ministrów - spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i sprawiedliwości. Stało się to na wniosek centrum kryzysowego.

Służby specjalne miały podsłuchać rozmowy o przygotowaniach do ataków. Według belgijskich mediów celem zamachowców miały być m.in. tłumy w strefach kibica w związku z piłkarskimi Mistrzostwami Europy. Premier Belgii Charles Michel nie potwierdził tych informacji. Apelował o spokój i zapewniał, że sytuacja jest pod kontrolą.

- Monitorujemy sytuację godzina po godzinie i jeśli trzeba będzie wzmocnimy środki bezpieczeństwa. Jesteśmy zdeterminowani, by kontynuować walkę z ekstremizmem, radykalizmem i terroryzmem - mówił szef belgijskiego rządu.

W nocy z piątku na sobotę służby specjalne przeprowadziły zakrojoną na szeroką skalę operację. Przeszukano prawie 40 domów, ponad sto magazynów i garaży, ale nie znaleziono broni ani materiałów wybuchowych. Z dwunastu zatrzymanych osób trzy zostały oskarżone o terroryzm i pozostały w areszcie.

d29pxsr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29pxsr
Więcej tematów