Trwa ładowanie...
d4mwd1h
Będzie zmiana konstytucji w Polsce? Tyszka: zbliżamy się do tego momentu, dokument z 1997 roku jest bardzo niedoskonały

Będzie zmiana konstytucji w Polsce? Tyszka: zbliżamy się do tego momentu, dokument z 1997 roku jest bardzo niedoskonały

Zbliżamy się do momentu konstytucyjnego. Mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze podczas tej kadencji i napiszemy nową konstytucją. Dokument z 1997 roku jest bardzo niedoskonały, na przykład pod względem relacji między głównymi władzami. Chodzi głównie o ciągłe spory kompetencyjne między prezydentem i rządem - powiedział w #dziejesienazywo Stanisław Tyszka z Kukiz'15.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4mwd1h

Tyszka powiedział, że "powinniśmy rozwiązywać sprawy polskie w Polsce". - Za każdym razem, kiedy jest mowa o wewnętrznych sprawach Polski na forum europejskim, to my na tym tracimy. Takie debaty uderzają w polską rację stanu. Nie podoba mi się, że politycy wszystkich partii mają tendencję, żeby latać na skargę do gremiów europejskich - dodał.

Grzegorz Napieralski również uważa, że konstytucja wymaga zmian. Zgoda, po pewnym czasie warto przyjrzeć się konstytucji. - Wiele razy mówiłem, że taka poważna debata powinna się odbyć. My się najpierw dogadajmy, spróbujmy się porozumieć, a potem zaprośmy obywateli do pomocy - powiedział senator.

Zauważył, że "dla Polek i Polaków jest to trudny czas". - Europa przeżywa własny kryzys - nie tylko przez uchodźców - ale ma też kryzys tożsamości. To wszystko, co robi rząd PiS, wzbudza zainteresowanie i niepokój w Europie - dodał.

d4mwd1h

Podziel się opinią

Share
d4mwd1h
d4mwd1h