Trwa ładowanie...
d2btx6j
pogoda

Będzie wiać, ale święta będą śnieżne

Centrum Zarządzania Krzyzysowego Wojewody Świętokrzyskiego poinformowało Radio Kielce, że jeszcze w środę oraz w nocy ze środy na czwartek wystąpi w całym kraju silny, porywisty wiatr zachodni, skręcający na północno - zachodni.

Share
d2btx6j

W centrum porywy dochodzić będą do 17 metrów na sekundę, a na północy - do 22. Na wschodzie i południu Polski wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Na Bałtyku po 3 tygodniach przerwy znów panuje sztorm. Siła wiatru osiąga 7-8 stopni w skali Beauforta. Kutry przybrzeżne wracają do macierzystych portów.

Prognozy przewidują, że przez 3 najbliższe dni wiać będzie jeszcze silniej. Bosman dyżurny portu w Ustce powiedział Radiu Koszalin, że w czwartek na południowym Bałtyku pogoda załamie się, a północno zachodni wiatr osiągnie siłę nawet 10 stopni w skali Beauforta. Zdaniem synoptyków sztorm ucichnie tuż przed wigilią.

Jak poinformował *Wirtualną Polskę/b> synoptyk Marek Suchenek wstępne prognozy przewidują, że w nadchodzącą sobotę i niedzielę na południu i wschodzie Polski wystąpią obfite opady śniegu. Temperatury w Wigilię to minus 10 stopni Celsjusza na wschodzie i południu kraju do minus 5 na Nizinie Szczecińskiej. * Czyli klasyczna zima na święta - powiedział. (reb,kar)

Posłuchaj także: * rozmowy z synoptykiem*

d2btx6j

Podziel się opinią

Share
d2btx6j
d2btx6j
Więcej tematów