Będzie ulica arcybiskupa Józefa Życińskiego

Imieniem zmarłego arcybiskupa Józefa Życińskiego ma zostać nazwana nowo budowana ulica w Tarnowie (woj. małopolskie). Wniosek w tej sprawie przedstawili miejscy radni Platformy Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie ulica arcybiskupa Józefa Życińskiego
(PAP)
WP

Jak poinformował przewodniczący klubu PO w radzie miasta Bartłomiej Babuśka, abp Życiński będzie patronem około kilometrowej, dwupasmowej arterii łączącej al. Jana Pawła II z budowaną właśnie autostradą A4. Decyzję w sprawie nadania nazwy ulicy tarnowscy radni mają podjąć jeszcze przed wakacjami.

- Arcybiskup Życiński był przez lata związany z Tarnowem, jako metropolita tutejszej diecezji. To także niekwestionowany autorytet w wielu dziedzinach - argumentował Babuśka. Według niego propozycja nie powinna budzić wątpliwości innych klubów radnych. - Nie spodziewam się jakichkolwiek dyskusji na ten temat - zaznaczył. PO wraz z lokalnym ugrupowaniem "Tarnowianie" posiada większość w tarnowskiej radzie miasta.

Metropolita lubelski, arcybiskup Józef Życiński 10 lutego zmarł nagle w Rzymie, dokąd przyjechał na obrady plenarne watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego. Miał 62 lata. Został pochowany 19 lutego w Krypcie Biskupów w podziemiach Archikatedry Lubelskiej.

WP

Abp Życiński od 4 listopada 1990 r. do 14 czerwca 1997 r. był biskupem tarnowskim.

Polub WP Wiadomości
WP
WP