Będzie polskie House of Cards. Zaufany Jarosława Kaczyńskiego i Ewy Kopacz w książce ujawni tajniki władzy

Takiej książki jeszcze w Polsce nie było. Polityk, który zna największe tajemnice Jarosława Kaczyńskie i... Ewy Kopacz, pisze powieść. - Nawiązania do naszej sceny politycznej są nieuniknione - mówi Wirtualnej Polsce poseł Michał Kamiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Polityk broni się przed porównywaniem jego książki do brytyjskiej powieści, na podstawie której powstał jeden z najpopularniejszych seriali o świecie polityki - "House of Cards". Tym bardziej, że polski Frank Underwood nie będzie prezydentem - jak w amerykańskim serialu, ani - jak w książkowej wersji - premierem. Główny bohater powieści politycznej Michała Kamińskiego to wiceszef rządu.

Kamiński to chyba jedyny polityk, który jako spin doctor miał dostęp do ucha zarówno prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jak i byłej szefowej PO Ewy Kopacz. Czy w książce ujawni ich tajemnice? - Nawiązania do polityki na pewno będą. Nie należy się jednak doszukiwać podobieństwa wyłącznie do Jarosława Kaczyńskiego. To będzie raczej kompilacja kilku osób - mówi Kamiński.

Poseł napisał już dwa rozdziały książki. - Nie mam jeszcze wydawcy, ale mam nadzieję, że starczy mi zapału, by dokończyć powieść. To dobra odskocznia od codziennych spraw. Piszę dwa, trzy razy w tygodniu. Na razie idzie dobrze - zdradza.

Kamiński ma już na koncie jedną książkę. W 2012 r. ukazał się wywiad-rzeka z politykiem, pod tytułem "Koniec PiS-u".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.