Trwa ładowanie...

Będzie dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy w Rudzie Śląskiej

Dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy zapowiedział Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej. - Pracodawcy, którzy zdecydują się stworzyć stanowisko pracy nie będą musieli ponosić kosztów własnych związanych z jego wyposażeniem - poinformowano.
Share
Będzie dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy w Rudzie Śląskiej
Źródło: WP
d2vhwo3

Rudzki urząd pracy na wyposażenie i doposażenie nowych stanowisk przeznaczy 575 tys. zł. Poinformowano, że przedsiębiorcy będą mogli otrzymać ok. 23 tys. zł dofinansowania. - Kwotę można przeznaczyć na zakup sprzętu, maszyn czy urządzeń, które są niezbędne do wykonywania pracy na danym stanowisku - podano.

Wyposażonych lub doposażonych może zostać 25 nowych stanowisk, takich m.in. jak miejsce pracy dla kucharza, operatora ciężkiego sprzętu budowlanego, specjalisty z zakresu marketingu, czy tapicera.

Na podstawie podpisanej przez przedsiębiorcę i urząd pracy umowy o refundację, przedsiębiorca zobowiązany będzie m.in. do zatrudnienia na wyposażonym lub doposażonym stanowisku pracy w pełnym wymiarze czasu pracy bezrobotnego przez co najmniej 24 miesiące oraz "utrzymania przez okres co najmniej 24 miesięcy stanowiska pracy utworzonego w związku z przyznaną refundacją".

d2vhwo3

Kandydat na nowo utworzone stanowisko zostanie wybrany spośród osób zarejestrowanych w PUP, jednak to pracodawca, jak wskazano, określi "kryteria i wymagania, a wybór przeprowadzany będzie zgodnie z jego oczekiwaniami".

Zainteresowani przedsiębiorcy mogą kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy telefonicznie (tel. 32 771 59 15).

Od stycznia do czerwca 2015 r. lokalni przedsiębiorcy zgłosili prawie 1,6 tys. ofert pracy. Najczęściej poszukiwani są murarze, tynkarze, sprzedawcy, a także pracownicy produkcyjni różnych branż.

Refundacje doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy przyznawane są w ramach projektu "Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej (I)", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy wynika, że stopa bezrobocia w woj. śląskim (według stanu na 30 czerwca) wyniosła 8,8 proc. wobec 10,3 proc. w kraju. Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano w Bytomiu (17,7 proc.) a najniższą w Katowicach (4,2 proc.). W Rudzie Śląskiej wyniosła 7,2 proc.

d2vhwo3

Podziel się opinią

Share
d2vhwo3
d2vhwo3
Więcej tematów