Trwa ładowanie...
d202r71
d202r71

Będzie coraz cieplej - prognoza pogody

Po ostatnich deszczach pogoda zaczyna się znów poprawiać. Majówka nas wręcz rozpieszczała, więc zaczęliśmy już narzekać na deszczową aurę. Teraz znów pojawi się słońce, przynajmniej do końca tygodnia. Jeszcze dziś nie będzie zbyt ciepło, ale każdego następnego dnia temperatura będzie rosnąć.
Share
d202r71

Jak informuje IMGW, Skandynawia, północno-zachodnia Rosja, Europa środkowa i basen Morza Śródziemnego, znajdą się w zasięgu wyżów znad Zatoki Fińskiej i Sardynii. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanego z wyżem znad Zatoki Fińskiej, jedynie na południowym wschodzie dalej się zaznacza wpływ płytkiej zatoki niżowej z pofalowanym frontem. Pozostajemy w dość chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

We wtorek zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie Polski przed południem zachmurzenie duże lub całkowite i możliwy deszcz lub mżawka. Rano gdzieniegdzie w centrum kraju, na południu i wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 13-15 st. na południowym wschodzie i na Wybrzeżu Gdańskim do 18-20 st. w centrum i na zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu, Pomorzu i na zachodzie okresami umiarkowany. Wiatr będzie od północnego na wschodzie kraju do południowo-wschodniego na zachodzie.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe lub bezchmurnie, początkowo na wschodzie gdzieniegdzie umiarkowane. Miejscami, zwłaszcza w południowo-wschodniej połowie Polski mgły ograniczające widzialność do 200 m. Nad ranem na zachodzie wzrost zachmurzenie do umiarkowanego lub dużego i możliwe opady deszczu. Temp. min. od 3-6 st., jedynie na zachodzie Polski i nad morzem cieplej, od 6-10 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i Pomorzu okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

d202r71

W środę na zachodzie Polski i na Pomorzu będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże, rano gdzieniegdzie rozpogodzenia, miejscami opady deszczu, po południu możliwa burza. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Będzie ciepło. Temp. maks. od 19-21 st. na zachodzie i północy do 23-24 st. na Śląsku Opolskim i Górnym, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Nad samym morzem 17-19 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych. Podczas burz wiatr może wzmagać się do dość silnego, w porywach do 60 km/h.

W dzielnicach zachodnich najgorętszym dniem tego tygodnia będzie czwartek. Temperatura wzrośnie nawet do 28 stopni.

Od piątku niestety będzie się robiło coraz chłodniej.

d202r71

Podziel się opinią

Share
d202r71
d202r71
Więcej tematów