Trwa ładowanie...
d1vx7q6

Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu

• Patryk Jaki do Roberta Kropiwnickiego: pan poseł prowadzi agencję towarzyską
• Do zdarzenia doszło podczas sejmowej debaty na temat prokuratury
• Kropiwnicki złoży zawiadomienie ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości
• Neumann: żądam dymisji Jakiego
• Szydło: nie zamierzam odwoływać wiceministra
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło zabrała głos ws. Jakiego: nie odwołam go, to mocny punkt mojego rządu
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1vx7q6

- Nie zamierzam dymisjonować wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, to mocny punkt mojego rządu - w ten sposób premier Beata Szydło odpowiedziała na apel szefa klubu PO Sławomira Neumanna, który zażądał w czwartek w nocy w Sejmie natychmiastowej dymisji wiceministra Jakiego. Według Neumanna, Jaki w debacie sejmowej posłużył się anonimem i donosem wobec posła PO Roberta Kropiwnickiego.

- Bardzo wysoko cenię Jakiego, uważam, że to młody, bardzo energiczny, bardzo ambitny i dobry wiceminister. Nie zamierzam dymisjonować Patryka Jakiego, wręcz odwrotnie, uważam, że jest to bardzo mocny punkt mojego rządu - powiedziała Szydło na konferencji prasowej w Chęcinach (woj. świętokrzyskie).

Jak dodała, rozmawiała o tej sprawie z wiceministrem Jakim. - On zadał pytanie na podstawie pism, które były kierowane do niego przez mieszkańców, w tych pismach zadawano pytania, dotyczące właśnie pana posła (Kropiwnickiego)" - zaznaczyła szefowa rządu.

d1vx7q6

Apel szefa klubu PO związany był z gwałtowną wymianą zdań pod koniec głosowań nad ustawami reformującymi prokuraturę.

Podczas dyskusji na temat prokuratury, prowadzonej w trakcie głosowań, liczne pytania do wnioskodawców zadawał Kropiwnicki. W końcu głosowań, głos zabrał wiceminister Jaki. - Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - oświadczył Jaki.

Poseł PO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości. - Kieruję sprawę do sądu i do Komisji Etyki, zleciłem kancelarii prawnej przygotowanie dokumentów. słowa Jakiego są obrzydliwe i nie mają nic wspólnego z prawdą - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł Robert Kropiwnicki.

d1vx7q6

Podziel się opinią

Share
d1vx7q6
d1vx7q6
Więcej tematów