Trwa ładowanie...
d5m3c48
Beata Szydło: każdy z ministrów będzie oceniany. Ja również
x-news/TVN 24

Beata Szydło: każdy z ministrów będzie oceniany. Ja również

• Premier Beata Szydło uczestniczy w Nowym Jorku w ceremonii podpisania porozumienia klimatycznego
• Szydło oceniła pozytywnie założenia układu
• Premier skomentowała też spekulacje na temat zmian w rządzie
• Zapowiedziała również ocenę pracy ministrów. - Ja również będę oceniana - dodała
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5m3c48

- Przede wszystkim to, że specyfika gospodarek narodowych będzie brana pod uwagę, że wszystkie państwa, również te globalne, duże gospodarki, muszą ratyfikować porozumienie. Oczywiście to jest dopiero pierwszy etap, dlatego że po popisaniu trzeba wprowadzić te zapisy w życie. Tu jest ważna kwestia, o której nie można zapominać jeśli chodzi o Polskę czyli kwestia lasów. Porozumienie klimatyczne wynegocjowane w Paryżu, mogę powiedzieć z satysfakcją, spełnia nasze oczekiwania - powiedziała w piątek w Nowym Jorku premier Beata Szydło.

Dodała, że "rola Polski przy przygotowywaniu tych zapisów jest ogromna". - Możemy dzisiaj powiedzieć, że wracamy do polityki klimatycznej, która z jednej strony ma chronić klimat, bo na tym wszystkim zależy i zdajemy sobie sprawę z tych wyzwań, a z drugiej strony jest to polityka bardzo rozsądna, która dla Polski jest gwarancją tego, że nie będziemy mieli w tej chwili dylematów czy wdrażać politykę klimatyczną, która uderza w naszą gospodarkę - powiedziała.

d5m3c48

W Nowym Jorku ponad 160 krajów podpisuje w piątek globalne porozumienie klimatyczne, wynegocjowane w Paryżu pod koniec 2015 roku.

Premier zapowiedziała, że na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów zostanie podsumowane pół roku pracy rządu. Beata Szydło podkreśliła, że rząd koncentruje się na wprowadzaniu zmian w kraju i przygotowywaniu projektów ustaw. Dodała, że praca każdego z członków RM zostanie oceniona. - Każdy z ministrów będzie oceniany, ja także oceny ministrów będę dokonywać. Ja również będę oceniania - to jest normalna rzecz - mówiła.

Beata Szydło przyznała, że ministerstwa powinny lepiej koordynować projekty, które dotyczą kilku z nich. Jak jednak zapewniła, rząd dąży do usprawnienia tego mechanizmu.

Padło też pytanie o to, czy premier opublikuje orzeczenie Trybunału z 9 marca. Szydło odpowiedziała, że będzie publikować te orzeczenia, które zostały podjęte zgodnie z prawem.

d5m3c48

Podziel się opinią

Share
d5m3c48
d5m3c48
Więcej tematów