Trwa ładowanie...
d20d6cw
Barack Obama ma specjalną ofertę dla imigrantów
x-news/TVN 24IAR

Barack Obama ma specjalną ofertę dla imigrantów

Imigranci, którzy żyją w Stanach Zjednoczonych od pięciu lat i nie łamią prawa, nie będą musieli obawiać się deportacji. To jedna z propozycji Baracka Obamy, dotyczących polityki imigracyjnej. Amerykański prezydent w specjalnym przemówieniu przedstawił założenia zmian, które ma zamiar wprowadzić w życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d20d6cw

Obama zwrócił się ze swoją ofertą bezpośrednio do imigrantów: - Jeśli żyjecie w USA od co najmniej pięciu lat, jeśli macie dzieci, które są amerykańskimi obywatelami bądź mają uregulowany status; jeśli nie popełnialiście przestępstw i jeśli chcecie legalnie płacić podatki - będziecie mogli wnioskować o pozostanie w naszym kraju tymczasowo, bez groźby deportacji - powiedział amerykański prezydent. - Możecie wyjść z cienia i być w porządku wobec prawa - dodał.

Propozycje Obamy, dotyczące reformy polityki imigracyjnej, ostro krytykują Republikanie. Według nich, prezydent nadużywa władzy, wdrażając rozwiązania w tak ważnych kwestiach samodzielnie.

d20d6cw

Obama ripostuje: - W takim razie jak najszybciej uchwalcie odpowiednie zmiany w Kongresie. - Chcę pracować z obiema partiami, aby doprowadzić do bardziej trwałych rozwiązań. W dniu, kiedy podpiszę taką ustawę, te działania, które teraz podejmuję, nie będą już potrzebne - podkreślił.

Szacuje się, że w Stanach zjednoczonych żyje około 11 milionów nielegalnych imigrantów.

d20d6cw

Podziel się opinią

Share

d20d6cw

d20d6cw
Więcej tematów