Trwa ładowanie...
d188xo9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Barack Obama: będą konsekwencje interwencji na Ukrainie

Stany Zjednoczone wzywają Rosję do przestrzegania prawa i niemieszania się w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Prezydent USA Barack Obama ostrzegł Rosję, że będą konsekwencje ewentualnej interwencji wojskowej na Ukrainie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama: będą konsekwencje interwencji na Ukrainie
(AFP, Fot: Brendan Smialowski)
d188xo9

Stany Zjednoczone wzywają Rosję do przestrzegania prawa i niemieszania się w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Prezydent Barack Obama w specjalnym oświadczeniu wyraził głębokie zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami na Półwyspie Krymskim. - Jesteśmy wielce zaniepokojeni doniesieniami o ruchach wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainie - powiedział amerykański przywódca podczas krótkiej konferencji prasowej w Białym Domu.

- Jakiekolwiek naruszenie ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej będzie prowadziło do głębokiej destabilizacji, co nie leży w interesie Ukrainy, Rosji ani Europy. Stanowiłoby to ewidentną mieszanie się w sprawy, o których może decydować tylko naród ukraiński. Byłoby to też jednoznacznym złamaniem zobowiązań Rosji do poszanowania niezależności, suwerenności i nienaruszalności granic Ukrainy, a także prawa międzynarodowego - powiedział Obama.

Obama zauważył także, że w razie interwencji Rosja pogwałci swoje zobowiązanie o poszanowaniu ukraińskich granic i narazi się na potępienie społeczności międzynarodowej.

- Zaledwie kilka dni po tym, jak świat przybył do Rosji na igrzyska olimpijskie, zasługiwałoby to na potępienie narodów całego świata - mówił prezydent USA. - Stany Zjednoczone wraz ze społecznością międzynarodową zaręczają, że będą konsekwencje ewentualnej interwencji wojskowej na Ukrainie.

d188xo9

Podziel się opinią

Share

d188xo9

d188xo9
Więcej tematów