Trwa ładowanie...
banksy

Banksy oskarżony o antysemityzm. Sprawa dotyczy plakatu o Palestynie

Banksy, jeden z najbardziej anonimowych artystów XXI wieku, został oskarżony o antysemityzm. Według filantropki Batii Ofer, jego plakat znajdujący się na londyńskim metrze, ma przejawiać potępienie Izraela.

Share
Banksy oskarżony o antysemityzm. Sprawa dotyczy plakatu o Palestynie
Źródło: Instagram.com
d1onby4

Batia Ofer, żydowska filantropka i kolekcjonerka sztuki, oskarżyła Banksy’ego o antysemityzm. Sprawa dotyczy jego ostatniego dzieła „Odwiedź historyczną Palestynę”. Według niej satyryczny plakat obraża Żydów.

Plakat obrazuje dzieci, które używają zniszczonej po wojnie wieży strażniczej jako karuzeli. Cała scena wygląda jakby była parodią rodem z parku rozrywki. Znajduje się tam także podpis „Armii izraelskiej spodobało się tak bardzo, że nigdy nie wyjechali!”.

d1onby4

Plakat rozdawano w Londynie podczas World Travel Market, targów dla biur podróży.

Dzieła autorstwa Banksy’ego znajdują się w całym Londynie i innych miejscach świat. Stosuje on różne metody do przekazywania swoich wiadomości, które zazwyczaj przepełnione są duża dawką humoru lub nawiązują do bieżącej polityki. Jego twórczości charakteryzuje się połączeniem różnych form sztuki ulicznej oraz bardzo ryzykownym ulokowaniem swoich prac w różnych częściach świata.

d1onby4

Podziel się opinią

Share
d1onby4
d1onby4
Więcej tematów