Trwa ładowanie...
d1og4v6

Banksy oskarżony o antysemityzm. Sprawa dotyczy plakatu o Palestynie

Banksy, jeden z najbardziej anonimowych artystów XXI wieku, został oskarżony o antysemityzm. Według filantropki Batii Ofer, jego plakat znajdujący się na londyńskim metrze, ma przejawiać potępienie Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banksy oskarżony na antysemityzm. Sprawa dotyczy plakatu o Palestynie
Banksy oskarżony na antysemityzm. Sprawa dotyczy plakatu o Palestynie (Instagram.com)
d1og4v6

Batia Ofer, żydowska filantropka i kolekcjonerka sztuki, oskarżyła Banksy’ego o antysemityzm. Sprawa dotyczy jego ostatniego dzieła „Odwiedź historyczną Palestynę”. Według niej satyryczny plakat obraża Żydów.

Plakat obrazuje dzieci, które używają zniszczonej po wojnie wieży strażniczej jako karuzeli. Cała scena wygląda jakby była parodią rodem z parku rozrywki. Znajduje się tam także podpis „Armii izraelskiej spodobało się tak bardzo, że nigdy nie wyjechali!”.

Plakat rozdawano w Londynie podczas World Travel Market, targów dla biur podróży.

d1og4v6

Dzieła autorstwa Banksy’ego znajdują się w całym Londynie i innych miejscach świat. Stosuje on różne metody do przekazywania swoich wiadomości, które zazwyczaj przepełnione są duża dawką humoru lub nawiązują do bieżącej polityki. Jego twórczości charakteryzuje się połączeniem różnych form sztuki ulicznej oraz bardzo ryzykownym ulokowaniem swoich prac w różnych częściach świata.

d1og4v6

Podziel się opinią

Share
d1og4v6
d1og4v6
Więcej tematów