Trwa ładowanie...
d1qv8w3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Badacze: Franco Zeffirelli jest potomkiem Leonarda da Vinci

• Włoscy badacze odkryli 35 żyjących krewnych geniusza renesansu
• Jak wynika z ich ustaleń, światowej sławy reżyser filmowy 93-letni Franco Zeffirelli jest potomkiem Leonarda da Vinci
• Prezentacja drzewa genealogicznego odbyła się w miejscowości Vinci koło Florencji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Franco Zeffirelli (zdj. arch. z 2004 r.)
Franco Zeffirelli (zdj. arch. z 2004 r.) (AFP, Fot: PAOLO COCCO)
d1qv8w3

Drzewo genealogiczne to rezultat prac prowadzonych we Włoszech od 1973 roku. Przedstawili je dyrektor muzeum Leonarda da Vinci Alessandro Vezzosi oraz współpracująca z nim Agnese Sabato.

Badacze ustalili, że urodzony we Florencji Zeffirelli, którego prawdziwe imię i nazwisko to Gianfranco Corsi, syn Ottorino Corsiego, jest krewnym Olinto Corsiego, jednego z najbardziej znanych mieszkańców miasteczka Vinci w XIX wieku.

Odkryto, że rodzina Corsi była spokrewniona z rodem da Vinci od 1794 roku, czyli od ślubu jednego z Corsich z Teresą Alessandrą Giovanną, potomkinią Ser Piera, ojca Leonarda.

Genealodzy zbadali także historię dwóch domów należących niegdyś do rodziny Leonarda, a następnie do przodków Franco Zeffirellego w rejonie Vinci.

d1qv8w3

Podziel się opinią

Share

d1qv8w3

d1qv8w3
Więcej tematów