Trwa ładowanie...
d2s5d7e

Awaryjne prawo jazdy

Prawie tysiąc osób w całej Polsce nie może przystąpić do egzaminów na prawo jazdy - alarmuje"Rzeczpospolita".

d2s5d7e
d2s5d7e

Znowelizowana ustawa prawo o ruchu drogowym, poza zmianą sposobu egzaminowania, wprowadziła elektroniczny obieg dokumentów - w tym profil kierowcy. Ale by wszystko zadziałało, WORD-y musiały zamówić nowe oprogramowanie.

Oferty złożyły: PWPW z HP oraz Instytut Transportu Samochodowego z Sygnity. "Dyrektorzy się podzielili. 35 wybrało ofertę ITS, 14 PWPW" - opowiada Marek Poręba, dyrektor ośrodka w Rzeszowie.

Ośrodki, w których zainstalowano system ITS, nie mają dostępu do profilu kierowcy. PWPW chce, by płaciły one za dostęp do interfejsu systemu 18 tys. zł miesięcznie.

W efekcie kandydaci, którzy zapisali się na kursy na prawo jazdy po 19 stycznia, w 34 WORD-ach nie mogą zdawać egzaminów. W całym kraju jest takich osób prawie 1000.

d2s5d7e

Na ratunek przyszedł minister transportu, który zmienił swoje rozporządzenie z lipca 2012 roku i wprowadził tradycyjny obieg dokumentów w przypadku awarii systemu.

Szefowie ośrodków egzaminacyjnych mają wątpliwości, czy rozporządzenie można zastosować do rozwiązania ich problemu. - Bo nie ma żadnej awarii systemu. On po prostu nie działa - mówi Lucjan Górski z WORD we Wrocławiu.

d2s5d7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5d7e
Więcej tematów