Trwa ładowanie...

Awaria ogrzewania w Sosnowcu. Kilkadziesiąt rodzin zostało bez ciepłej wody

Środula w Sosnowcu bez ogrzewania i ciepłej wody z powodu nieszczelność w układzie grzewczym. Firma przekonuje, że awaria do końca dnia zostanie naprawiona.

Share
Awaria ogrzewania w Sosnowcu. Kilkadziesiąt rodzin zostało bez ciepłej wody
Źródło: WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec
d3q20rj

Dziesiątki rodzin sosnowieckiej Środuli w okolicy ulic Bohaterów Getta, Grottgera, Wieczorka czy Prusa będzie do końca dnia bez ogrzewania oraz ciepłej wody. Nastąpiła awaria systemu ogrzewania.

- Przyczyną awarii jest nieszczelność w obrębie sieci cieplnej dotycząca części osiedla Środula. Musieliśmy wyłączyć ten odcinek, aby nie dopuścić do rozleglejszych uszkodzeń - przekonuje Małgorzata Kuś, rzecznik prasowa Tauron Ciepło w rozmowie dla Wirtualnej Polski.

d3q20rj

Jak przekonuje, to nie musi oznaczać, że w mieszkaniach jest zimno. - Zgodnie z prawami fizyki, jeśli wyłączymy ogrzewanie to przez jakiś czas jeszcze temperatura utrzymuje się w budynku (tzw. bezwładność cieplna) - tłumaczy Kuś.

Skutki awarii będą odczuwalne, gdy większość mieszkańców wróci z pracy, ale jak zapewnia przedstawicielka koncernu, najpóźniej do 22.00 w poniedziałek wszystko powinno być naprawione.

d3q20rj

Podziel się opinią

Share
d3q20rj
d3q20rj
Więcej tematów