Trwa ładowanie...

Australijska "bestia" w końcu schwytana. 600-kilogramowego krokodyla szukano od 2010 roku

Ma 60 lat, prawie pięć metrów długości, waży 600 kilogramów i jest jednym z najgroźniejszych zwierząt w Australii. Krokodyl rożańcowy, który był poszukiwany od 8 lat, w końcu został złapany przez strażników.

Share
Australijska "bestia" w końcu schwytana. 600-kilogramowego krokodyla szukano od 2010 roku
Źródło: Facebook.com, fot: Northern Territory Parks and Wildlife
d3f4jhf

Krokodyl został zauważony na rzece Kathrine w Australii. Czaił się obok pomostu dla łodzi. Na miejsce szybko dotarła ekipa strażników leśnych. Ustalono, że jest to poszukiwany od 2010 roku osobnik. Mimo prób nie udało się go złapać, aż do teraz.

Nie było to łatwe, bo krokodyl, nazywany przez australijskie media "bestią", ma 5 metrów długości i waży 600 kg. Jego wiek szacuje się na około 60 lat. Zdjęcie złapanego krokodyla pokazała organizacja Northern Territory Parks and Wildlife, która nadzoruje parki i rezerwaty przyrody.

Jest w stanie zaatakować niemal każde zwierzę

Informacja o schwytaniu zwierzęcia stała się jednym z głównych tematów w Australii. Gad został przetransportowany na specjalną farmę dla krokodyli. To największy osobnik, jaki został przewieziony z rzeki Katherine do ośrodka Wildlife Operations Unit.

Krokodyl różańcowy - może ważyć pond tonę

Krokodyl różańcowy to jedno z najgroźniejszych zwierząt zarówno w Australii, jak i na świecie. Jest największym współcześnie żyjącym gadem. Samce krokodyli różańcowych mogą osiągać 6,3 m długości i ważyć nawet 1360 kg.

Gad najczęściej chowa się w deltach rzek, lagunach i lasach. Występuje od wschodniego wybrzeża Indii, przez większą część Azji Południowo-Wschodniej, po północną Australię.

Uznawany jest za najniebezpieczniejszy dla człowieka gatunek krokodyla. Jest w stanie zaatakować niemal każde zwierzę wkraczające na jego terytorium.

d3f4jhf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Przysiadł na ławce w parku i zabił kaczkę. W internecie zawrzało

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3f4jhf

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4jhf
d3f4jhf
Więcej tematów