Trwa ładowanie...
d3mv0m7

Australia: odszkodowanie za upośledzone życie

Upośledzone australijskie dzieci żądają odszkodowania za to, że żyją. W pierwszej tego typu sprawie w Australii upośledzeni pozywają lekarzy za błąd lekarski, który sprawił, że się urodziły.

d3mv0m7
d3mv0m7

Do sądu w Sydney wpłynął wniosek o odszkodowanie w imieniu trójki poważnie upośledzonych dzieci, z których najmłodsze ma półtora roku. Ich prawnicy twierdzą, że dzieci urodziły się upośledzone dlatego, iż lekarze nie wykryli zawczasu choroby matki, albo uszkodzenia płodu. W jednym przypadku dziecko urodziło się, mimo że również upośledzony ojciec miał operacyjnie usunięte jądra.

Gdyby nie błędy lekarzy, dzieci te nie przyszłyby na świat, gdyż ciąża byłaby usunięta - argumentują adwokaci. Sąd będzie musiał teraz zdecydować, ile jest warte niechciane przez upośledzoną osobę jej własne życie.

Jest to pierwsza taka sprawa, dotychczas bowiem odszkodowania dostawali rodzice dzieci, których upośledzenie było wynikiem błędu lekarskiego. Nie wiadomo, jakie odszkodowanie może być przyznane, jeśli sąd uzna argumenty prawników.

Niedawno rekordowo wysokie odszkodowanie - 7 milionów dolarów - przyznał sąd w Australii młodej kobiecie, sparaliżowanej wskutek lekarskiego błędu, popełnionego podczas jej narodzin. (jask)

d3mv0m7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mv0m7
Więcej tematów