Trwa ładowanie...
ycipk-29zdm2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Aumiller nowym ministrem budownictwa

Prezydent Lech Kaczyński wręczył Andrzejowi Aumillerowi nominację na ministra budownictwa. Polityk Samoobrony zastąpił na tym stanowisku posła tej samej partii Antoniego Jaszczaka, który utracił zaufanie Andrzeja Leppera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aumiller nowym ministrem budownictwa
(PAP)
ycipk-29zdm2

Premier Jarosław Kaczyński na uroczystości w Pałacu Prezydenckim podziękował ustępującemu szefowi resortu budownictwa. Podkreślił jego dokonania na stanowisku ministra, szczególnie prace nad umożliwieniem zdobycia mieszkań dla młodych ludzi. Premier zaznaczył, że Antoni Jaszczuk przygotował plan przekazania gruntów pod budownictwo. Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że Andrzej Aumiller będzie kontynuował prace rozpoczęte przez Jaszczuka.

59-letni Aumiller to były poseł Unii Pracy. Z ramienia tej partii uczestniczył w pracach sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen. Aumiller był wiceprzewodniczącym tej komisji, a potem jej szefem.

W lipcu 2005 roku opuścił UP. Rozpoczął współpracę z Samoobroną. W wyborach do Sejmu w 2005 r. - startował z list tej partii, ale nie uzyskał mandatu. Aktualnie jest kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Poznania.

ycipk-29zdm2

Nie wiem czy zrezygnuję z ubiegania się o fotel prezydenta, decyzje zapadną po konsultacjach z partią i premierem Lepperem - powiedział Aumiller. (mj)

*Wydarzenia TV POLSAT*

Więcej na ten temat w serwisie Wydarzenia.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-29zdm2

ycipk-29zdm2
ycipk-29zdm2
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów