Trwa ładowanie...
d3g93oj

Aumiller nowym ministrem budownictwa

Prezydent Lech Kaczyński wręczył Andrzejowi Aumillerowi nominację na ministra budownictwa. Polityk Samoobrony zastąpił na tym stanowisku posła tej samej partii Antoniego Jaszczaka, który utracił zaufanie Andrzeja Leppera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aumiller nowym ministrem budownictwa
(PAP)
d3g93oj

Premier Jarosław Kaczyński na uroczystości w Pałacu Prezydenckim podziękował ustępującemu szefowi resortu budownictwa. Podkreślił jego dokonania na stanowisku ministra, szczególnie prace nad umożliwieniem zdobycia mieszkań dla młodych ludzi. Premier zaznaczył, że Antoni Jaszczuk przygotował plan przekazania gruntów pod budownictwo. Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie, że Andrzej Aumiller będzie kontynuował prace rozpoczęte przez Jaszczuka.

59-letni Aumiller to były poseł Unii Pracy. Z ramienia tej partii uczestniczył w pracach sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen. Aumiller był wiceprzewodniczącym tej komisji, a potem jej szefem.

W lipcu 2005 roku opuścił UP. Rozpoczął współpracę z Samoobroną. W wyborach do Sejmu w 2005 r. - startował z list tej partii, ale nie uzyskał mandatu. Aktualnie jest kandydatem tej partii w wyborach na prezydenta Poznania.

Nie wiem czy zrezygnuję z ubiegania się o fotel prezydenta, decyzje zapadną po konsultacjach z partią i premierem Lepperem - powiedział Aumiller. (mj)

*Wydarzenia TV POLSAT*

Więcej na ten temat w serwisie Wydarzenia.wp.pl

d3g93oj

Podziel się opinią

Share
d3g93oj
d3g93oj
Więcej tematów