Trwa ładowanie...
d4eogr9

Aukcja domeny sex.com wstrzymana

Licytacja domeny sex.com, uważanej do niedawna za najdroższą na rynku, która miała odbyć się w Nowym Jorku, została zablokowana przez wierzycieli firmy Escom, do której adres należy. Obawiali się oni, że aukcja nie zwiększy wartości domeny.

Share
d4eogr9

Firma Escom kupiła prawa do domeny sex.com w 2006 r. za 14 milionów dolarów. Transakcję częściowo sfinansowała wówczas firma DOM Partners LLC. W późniejszych latach jej wartość rosła i zdobyła ona pozycję najdroższej na rynku. Jej cena zaczęła jednak spadać wraz z pojawianiem się amatorskich stron internetowych, które doprowadziły do zmniejszenia dochodów porno-stron w internecie.

Sex.com miała być zlicytowana na poczet długów Escom wobec DOM Partners. Aukcja została jednak odwołana, ponieważ pozostali wierzyciele Escom: Washington Technology Associates, iEntertainment i AccountMatters.com, którym firma jest winna w sumie 10 mln dolarów, wnieśli do sądu pozew o ogłoszenie niewypłacalności firmy.

W takiej sytuacji jej aktywa, w tym prawa do domeny sex.com, nie mogą być sprzedane do czasu rozstrzygnięcia przez sąd, kto może nimi dysponować.

Cenę wywoławczą na niedoszłej aukcji, która miała się odbyć w Nowy Jorku, wyznaczono na 1 mln dolarów.

Tomasz Zalewski

d4eogr9

Podziel się opinią

Share
d4eogr9
d4eogr9
Więcej tematów