Trwa ładowanie...
dj5m1e0
dj5m1e0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Atak w Szyrokyne". Ukraińska armia ostrzelana z moździerzy

Ukraińska armia oskarżyła prorosyjskich separatystów o dokonanie ataku z użyciem moździerzy i czołgów na jej pozycje w odległości około 10 km od strategicznego portu Mariupol nad Morzem Azowskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj5m1e0

- Wykorzystując moździerze o kalibrze 120 mm, czołgi i jednostki piechoty rebelianci chcą wyprzeć nasze jednostki z miejscowości Szyrokyne - oświadczyła ukraińska armia w komunikacie, potępiając "poważne naruszenie" porozumień pokojowych z Mińska.

Zawarte 12 lutego w białoruskiej stolicy porozumienia przewidują m.in. rozejm między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami oraz wycofanie przez strony konfliktu broni ciężkiej z linii frontu.

Miejscowość Szyrokyne znajduje się w połowie drogi między granicą rosyjską a Mariupolem. Kontrolowany przez władze w Kijowie Mariupol leży przy jedynej drodze lądowej między Rosją a Krymem, zaanektowanym przez nią przed rokiem.

dj5m1e0

Podziel się opinią

Share

dj5m1e0

dj5m1e0
Więcej tematów