Trwa ładowanie...
d2obovf

Atak polskich homofobów na geja w Berlinie. Dzięki Polonii udało się ich zatrzymać

Dzięki pomocy polskich internautów berlińskiej policji udało się zatrzymać troje naszych rodaków, którzy w tramwaju dokonali brutalnego ataku na 39-letniego geja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak polskich homofobów na geja w Berlinie. Dzięki Polonii udało się ich zatrzymać
(Policja Berlin, Fot: Policja Berlin)
d2obovf

Berlińskiej policji udało się zatrzymać dwóch mężczyzn i kobietę, którzy w tramwaju linii M10 ubliżali 39-letniemu gejowi i brutalnie go pobili. Nocą 4 marca mężczyzna wraz ze swym partnerem jechał tramwajem w kierunku Warschauer Strasse, kiedy jeden z Polaków zadał mu ciosy pięścią w głowę i tułów – poinformowali we wtorek funkcjonariusze.

Kiedy mężczyzna zaczął się bronić, kobieta uderzyła go w głowę butelką po piwie. Zaatakowany mężczyzna miał poranioną twarz i bóle głowy. Na stacji Bernauer Strasse troje Polaków wysiadło i zbiegło.

Sprawcy w wieku od 20 do 25 lat bezpośrednio przed i po tym zajściu byli filmowani przez monitoring. Policja prowadząc śledztwo udostępniła zdjęcia i nagranie wideo.

d2obovf

Troje napastników, którzy przed incydentem rozmawiali ze sobą po polsku, zapytało 39-letniego mężczyznę w tramwaju, czy jest gejem. Po tym jak mężczyzna to potwierdził, zaczęli mu ubliżać i zaatakowali go. Śledztwo w tej sprawie przejął Krajowy Urząd Kryminalny w Berlinie.

Sprawców udało się zatrzymać dzięki internautom z grupy "Polacy w Berlinie" na Facebooku, którzy rozpoznali trójkę agresorów - donosi "Berliner Zeitung".

dpa/Małgorzata Matzke

Przeczytaj w DW: Oficer Bundeswehry podejrzany o przygotowywanie zamachu

d2obovf

Eksperci do polityków o uchodźcach: „Więcej realizmu, mniej ideologii”

Zobacz też wideo: Mąż sadysta latami znęcał się nad żoną

d2obovf

Podziel się opinią

Share

d2obovf

d2obovf
Więcej tematów