Trwa ładowanie...
ycipk-4bqux9

Atak na Pawła Adamowicza. Pierwsza decyzja gdańskiego ratusza

Paweł Adamowicz przebywa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym po ataku na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obowiązki prezydenta podczas jego nieobecności będzie pełniła jego zastępczyni, Aleksandra Dulkiewicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandra Dulkiewicz (druga po lewej) zastąpi Pawła Adamowicza
Aleksandra Dulkiewicz (druga po lewej) zastąpi Pawła Adamowicza (PAP)
ycipk-4bqux9

Tę decyzję ogłoszono na poniedziałkowej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

- Wszyscy zadajemy sobie pytanie, jak do tego modło dojść, że człowiek zaatakował nożem niewinnego człowieka. Paweł Adamowicz jest osobą otwartą, cały czas spotykał się z mieszkańcami, to była jego zasada - mówiła zastępczyni Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz.

Urzędniczka poprosiła również, by "nie eskalować dziś przemocy". - Wiem, że gdyby prezydent mógł mówić to chciałby to dziś powiedzieć - podkreśliła Dulkiewicz. – Zawsze interweniował, jeśli ktoś potrzebował pomocy. Jestem pewna, że to nie ulegnie zmianie, kiedy już dojdzie do zdrowia – dodała.

ycipk-4bqux9

Zastępczyni odniosła się także do stanu zdrowia prezydenta Gdańska. Jednak na ten moment nie ma nowych informacji w tej sprawie. - Niestety nie można jeszcze powiedzieć, że stan Pawła Adamowicza jest stabilny. Na to jeszcze za wcześnie, bo sytuacja jest bardzo poważna i nie jest jeszcze na tyle ustabilizowana, żeby mówić o dobrym rokowaniu - mówił z kolei w Radiu Gdańsk lekarz wojewódzki dr Jerzy Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bqux9

ycipk-4bqux9
ycipk-4bqux9