Trwa ładowanie...
d241hqj

Atak na hotel w Somalii. 11 osób zginęło

11 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w sobotnim ataku talibów na hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu - poinformowały somalijskie władze. Napastnicy wzięli jako zakładników gości hotelowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy badają miejsce, w którym doszło do zamachu bombowego na somalijską dziennikarkę
Śledczy badają miejsce, w którym doszło do zamachu bombowego na somalijską dziennikarkę (AFP, Fot: MOHAMED ABDIWAHAB)
d241hqj

Atak rozpoczął się, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w samochodzie w pobliżu hotelu. Następnie co najmniej czterech napastników wdarło się do budynku strzelając na oślep i krzycząc "Allah Akbar"; wzięli zakładników i zabarykadowali się.
Miejscowa policja poinformowała. iż napastnicy rzucali z hotelu granaty, a znajdujący się na dachu bojownicy strzelali z broni maszynowej, by uniemożliwić siłom bezpieczeństwa wejście do budynku.

W ataku zginęło 11 cywilów, w tym dwóch lekarzy. Podczas akcji w hotelu siły specjalne zabiły trzech napastników. Takie informacje przekazało somalijskie ministerstwo bezpieczeństwa.

Ataku dokonali somalijscy talibowie z ugrupowania Al-Szabab, somalijskiej gałęzi Al-Kaidy. "Zaatakowaliśmy hotel odwiedzany przez apostatycznych członków rządu" - głosi oświadczenie organizacji, w której walczą sunniccy ekstremiści.

Jak zauważa Reuters, obecnie trwa święty dla muzułmanów na całym świecie miesiąc, ramadan. W poprzednich latach Al-Szabab, która od lat walczy ze wspieranymi przez Zachód władzami Somalii, często intensyfikowała ataki właśnie w tym okresie. Ugrupowanie to chce przejąć kontrolę nad Somalią i ustanowić w niej kalifat.

d241hqj

Podziel się opinią

Share
d241hqj
d241hqj
Więcej tematów