Trwa ładowanie...

"Atak militarny na Iran to tylko zyskanie na czasie"

Amerykański sekretarz obrony Robert Gates powiedział, że militarna akcja przeciw Iranowi pozwoliłaby jedynie "zyskać na czasie". Dodał, że dyplomacja jest nieodzowna, by skłonić Teheran do rezygnacji z programu nuklearnego - poinformował Reuters.

Share
"Atak militarny na Iran to tylko zyskanie na czasie"
Źródło: AFP
d1cdv6x

- W rzeczywistości nie ma takiej opcji militarnej, która dałaby coś więcej niż zyskanie na czasie. Według (naszych) ocen zyskalibyśmy od roku do trzech - powiedział Gates w wywiadzie dla sieci CNN.

Tylko wtedy Teheran nie będzie miał potencjału nuklearnego, jeśli "rząd Iranu zdecyduje, że posiadanie takiej broni czyni (kraj) mniej bezpiecznym" - podkreślił Gates.

d1cdv6x

Wcześniej w piątek szef europejskiej dyplomacji Javier Solana powiedział, że oczekuje, że Iran wykorzysta zaplanowane na 1 października spotkanie ze światowymi mocarstwami, aby "w pełni zaangażować się w rozwiązanie kwestii nuklearnej".

Kraje zachodnie oskarżyły Iran o budowę tajnych zakładów nuklearnych i nakazały mu do grudnia dostosować się do norm międzynarodowych, w przeciwnym razie będą mu grozić sankcje.

d1cdv6x

Podziel się opinią

Share
d1cdv6x
d1cdv6x
Więcej tematów