Trwa ładowanie...

Atak hakerów na pracowników MSZ. Za pomocą maila chcieli przejąć kontrolę

Kilkadziesiąt osób dostało w ministerstwie wiadomość elektroniczną od hakerów. Podszywali się pod Instytut Polski w Londynie, próbując nawiązać kontakt z resortem.
Share
Hakerzy przygotowali list
Hakerzy przygotowali listŹródło: Shutterstock.com, Fot: shutterstock.com
d4a7vzx

Jak wynika z informacji RMF 24, mail miał przekonać pracowników resortu, że Instytut Polski w Londynie we współpracy z British Airways przygotował specjalną zniżkową ofertę na bilety lotnicze dla pracowników MSZ.

W wiadomości znajdował się link, który miał prowadzić do rozkładu lotów. Jednak w rzeczywistości strona umożliwiała zainstalowanie na komputerze wirusa. Wystarczyło, że pracownik otworzyłby plik ZIP.

Według doniesień radia, mail był bardzo profesjonalny. Hakerzy z rzekomego Instytutu Polski w Londynie zadbali o poprawność językową i odpowiedni format listu. Stworzono również domenę internetową podobną do prawdziwej.

d4a7vzx

Zobacz także: Zaskakujący pomysł feministek. Reakcja Kempy

Ministerstwo spraw zagranicznych zapewnia jednak, że atak został wykryty na czas. Zainfekowane pliki zostały zablokowane i nie wpłynęły na na "sprawne funkcjonowanie instytucji". Biuro prasowe MSZ podkreśla, że "wszystkie incydenty bezpieczeństwa teleinformatycznego zgłaszane są zgodnie z obowiązującymi przepisami do stosownych organizacji i instytucji."

Resort poinformował również, że w ostatnim czasie pracownicy i systemy MSZ są nieustająco narażone na tego typu zagrożenia.

Źródło: RMF 24

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów