Trwa ładowanie...
dervr4f
dervr4f
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Astma i wścieklizna czyhają na entuzjastów olimpiady w Pekinie

Jak podaje serwis EurekAlert tym, którzy w najbliższych dniach wybierają się do Chin najbardziej będą zagrażać dolegliwości układu oddechowego i ugryzienia psów, a nie - jak mogłoby się wydawać - rzadkie choroby tropikalne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dervr4f

Z badań przeprowadzonych w Chinach wynika, że najczęstszymi przypadkami wymagającymi hospitalizacji są tam zachorowania na zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc oraz astmę. Natomiast przypadków malarii czy dengi prawie w ogóle nie stwierdzono.

Odnotowano za to zaskakująco liczne ugryzienia przez psy, a w związku z tym - wysokie zagrożenie wścieklizną.

Chiny zajmują drugie miejsce na świecie jeśli chodzi o występowanie wścieklizny u ludzi. W 2006 roku zmarło tam z tego powodu 3300 osób.

dervr4f

Podziel się opinią

Share

dervr4f

dervr4f
Więcej tematów