Trwa ładowanie...

Artyści zachęcają do udziału w marszu "KOD Niepodległości": idę, bo o wolność trzeba dbać, a nawet walczyć"

11 listopada oprócz Marszu Niepodległości przez Warszawę przejdzie także manifestacja "KOD Niepodległości". Do uczestnictwa w niej zachęcają aktorzy filmowi i teatralni.
Share
Artyści zachęcają do udziału w marszu "KOD Niepodległości": idę, bo o wolność trzeba dbać, a nawet walczyć"
Źródło: Agencja Gazeta/Paweł Małecki
d3ce5x3

- 11 listopada idę, bo chcę, bo muszę, bo to jest ważne. Idę nie dla siebie, idę dla innych - mówi Krystyna Janda w nagraniu zamieszczonym na kanale Komitetu Obrony Demokracji na YouTube.

- Idę, bo chcę żyć w Polsce, w której szanuje się prawa każdego obywatela. W Polsce, w której możemy czuć się bezpieczni w swojej różnorodności - mówi o powodach swojego udziału w marszu Maja Ostaszewska.

Do udziału w "KOD Niepodległości" zachęca także "wkurzona obecną sytuacją w Polsce" Zofia Wichłacz. - Idę, bo jeszcze mam do tego prawo - stwierdza w nagraniu Magda Cielecka.

d3ce5x3

- Idę, bo kocham to święto. Święto wolności. A o wolność trzeba dbać, a często nawet walczyć - tłumaczy swój udział w manifestacji Daniel Olbrychski.

11 listopada, w Święto Niepodległości, ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze - środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości, Komitet Obrony Demokracji - marsz "KOD Niepodległości", a organizacje lewicowe i anarchistyczne - marsz antyfaszystowski.

Pierwsi na ulice wyjdą uczestnicy marszu "KOD Niepodległości", wyruszą o godz. 12.30 z placu Narutowicza, skąd ulicami Grójecką i Banacha przejdą na Pole Mokotowskie. Tam, jak informują organizatorzy, wygłoszone zostaną przemówienia i odbędzie się koncert.

d3ce5x3

Tegoroczny Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe pod hasłem "Polska bastionem Europy" rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy.

Marsz "Za wolność naszą i waszą" ma rozpocząć się o godz. 15. na Placu Zamkowym. Następnie manifestanci mają przejść przed gmach Zachęty - miejsce zabójstwa pierwszego prezydenta przedwojennej Polski Gabriela Narutowicza - a stamtąd na Plac Powstańców Warszawy.

d3ce5x3

Podziel się opinią

Share
d3ce5x3
d3ce5x3
Więcej tematów