Trwa ładowanie...
dyr28fz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Armia Ukrainy alarmuje: działaniami separatystów kieruje rosyjski generał

Działaniami separatystów w Donbasie kieruje rosyjski generał Aleksandr Lencow - oznajmiła w poniedziałek ukraińska armia. Lencow, wiceszef wojsk lądowych Rosji, do niedawna pracował we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji ds. sytuacji na wschodzie Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aleksandr Lencow
Aleksandr Lencow (PAP/EPA)
dyr28fz

Z obecnością Lencowa w zajętym przez prorosyjskich rebeliantów Donbasie sztab generalny w Kijowie wiąże aktywizację działań separatystów obserwowaną obecnie w tym regionie. W nocy z niedzieli na poniedziałek bez sukcesu próbowali oni przerwać linię obrony wojsk ukraińskich w okolicach wsi Starohnatiwka w obwodzie donieckim.

- Lencow został odwołany ze stanowiska we Wspólnym Centrum (gdzie zasiadają przedstawiciele Ukrainy i Rosji) jeszcze wiosną; w związku z tym, że tam pracował, znane są mu szczegóły dotyczące rozlokowania sił ukraińskich. Obecnie, jako człowiek na urlopie, przebywa po tamtej stronie frontu - oświadczył rzecznik ukraińskiego sztabu generalnego Władysław Sełezniow, cytowany przez gazetę internetową "Ukrainska Prawda".

Rosjanie niejednokrotnie oświadczali, że jeśli w konflikcie na wschodniej Ukrainie rzeczywiście uczestniczą żołnierze z Rosji, to wspierają oni separatystów będąc na urlopach z armii.

dyr28fz

Sełezniow powiedział "Ukrainskiej Prawdzie", że informacje o Lencowie zdobył wywiad ukraiński.

O Lencowie było na Ukrainie głośno w lutym, gdy był on obwiniany o kierowanie atakiem separatystów na siły rządowe w mieście Debalcewe w obwodzie donieckim. Generał oświadczał wówczas, że oskarżenia te są nieprawdą.

dyr28fz

Podziel się opinią

Share

dyr28fz

dyr28fz
Więcej tematów