Trwa ładowanie...

Armia syryjska i bojownicy Państwa Islamskiego walczą o lotnisko

Syryjska armia i bojownicy Państwa Islamskiego toczyli w czwartek ciężkie boje o lotnisko wojskowe Al-Tabaka, ostatni bastion sił rządowych w północno-wschodniej prowincji Ar-Rakka, niemal w całości opanowanej już przez fanatycznych dżihadystów.

Share
Armia syryjska i bojownicy Państwa Islamskiego walczą o lotnisko
Źródło: AFP, Fot: Azhar Shallal
d4msi9s

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, które od marca 2011 roku dokumentuje konflikt zbrojny w Syrii, dżihadyści wysyłają przeciwko obrońcom lotniska samochody wypełnione materiałami wybuchowymi prowadzone przez samobójców.

Lotnictwo rządowe stara się kontratakować, bombardując nacierających i ostrzeliwując ich rakietami Scud. Od niedzieli przeprowadziło naloty na dwadzieścia rożnych celów w prowincji opanowanej przez Państwo Islamskie.

d4msi9s

Sunniccy ekstremiści religijni ogłosili pod koniec czerwca utworzenie na kontrolowanych przez nich terytoriach północnego Iraku i Syrii kalifatu pod nazwą Państwa Islamskiego.

Syryjskie źródła rządowe poinformowały w czwartek o śmierci zastępcy dowódcy Sił Obrony Przeciwlotniczej generała Adnana Imrana. Zginął od wybuchu miny podłożonej prawdopodobnie przez syryjskich powstańców, gdy przeprowadzał inspekcję na peryferiach Damaszku.

d4msi9s

Podziel się opinią

Share
d4msi9s
d4msi9s
Więcej tematów