Trwa ładowanie...
d33hrsw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Armia będzie pytać rekrutów, czy są gejami

Zainteresowani wstąpieniem do zawodowej armii brytyjskiej będą pytani, czy są gejami, ale będą mogli uchylić się od odpowiedzi. Ma to na celu uczynienie z sił zbrojnych instytucji bardziej różnorodnej i tolerancyjnej - podała agencja Press Association.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armia będzie pytać rekrutów, czy są gejami
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d33hrsw

Gejów dopuszczono do służby w brytyjskiej armii w 2000 roku.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci do wojska będą pytani o orientację seksualną. Jeśli nie wybiorą opcji "wolę o tym nie mówić", będą indagowani o to, jak otwarci są w kwestiach swojej seksualnej orientacji.

Odpowiedzi kandydatów zostaną zapisane do celów statystycznych, ale nie pod ich nazwiskiem, a dział kadr i przełożeni nie będą mieli wglądu do tej dokumentacji.

- Ministerstwo obrony z dumą promuje różnorodność na wszystkich szczeblach. Personel służby czynnej zachęca się obecnie do zadeklarowania seksualnej orientacji. Choć nie jest to obowiązkowe, gromadzenie tego typu danych pozwoli nam wyrobić sobie lepsze wyobrażenie o składzie naszych sił zbrojnych i zapewni, że personel będzie w pełni popierał naszą politykę i działania - powiedział rzecznik resortu obrony, cytowany przez agencję PA.

d33hrsw

Podziel się opinią

Share

d33hrsw

d33hrsw
Więcej tematów