Trwa ładowanie...
d4kympo

Armenia. Syryjscy najemnicy walczą w Azerbejdżanie

W walkach między Armenią i Azerbejdżanem mają brać udział najemnicy, którzy przybyli do Górskiego Karabachu z Syrii na kilka dni przed rozpoczęciem starcia militarnego. Informacja pochodzi od mężczyzny który podaje się za bojownika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Armenia. Żołnierze Azerbejdżanu ostrzeliwują przeciwników
Armenia. Żołnierze Azerbejdżanu ostrzeliwują przeciwników (EASTNEWS, Fot: SPUTNIK Russia)
d4kympo

Informację o udziale syryjskich najemników w walkach w Azerbejdżanie podało BBC. Rozmówca brytyjskiego nadawcy twierdzi, że został zwerbowany wraz kilkoma setkami innych mężczyzn z terytorium Syrii, znajdującego się pod kontrolą Turcji.

Mężczyźni w wieku od 17 do 30 lat mieli znaleźć się na terenach objętych dziś konfliktem na cztery dni przed jego wybuchem. Do Azerbejdżanu mieli trafić na pokładach samolotów, a następnie zostali rozmieszczeni na tzw. linii rozgraniczenia.

Armenia. Nie wiedzieli że będą walczyć

Informator BBC twierdzi, że za ochronę posterunków wojskowych na granicy zaproponowano zwerbowanym 2 tysiące dolarów miesięcznie. Nie zostali jednak poinformowani, że możliwe będą jakiekolwiek walki zbrojne. Z relacji Syryjczyka wynika, że 27 września zostali przewiezieni na front i znaleźli się pod ostrzałem. Najemnik powiedział, że na pewno zginęło czterech jego kolegów, ale widział więcej ciał i dziesiątki rannych.

d4kympo

Ostre słowa Mosbacher dla WP. "Niewielu ambasadorów by się zdecydowało na tak szczerą rozmowę"

Rozmówca BBC poinformował również, że większość z około tysiąca zwerbowanych to cywile, którzy nigdy nie przeszli żadnego przeszkolenia. Wielu najemników miało wyrazić chęć powrotu do domu, zostało to jednak uniemożliwione i zagrożono im więzieniem.

Doniesieniom tym stanowczo zaprzeczają tureckie i syryjskie władze. Ich zdaniem jest to element armeńskiej kampanii dezinformacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów