Trwa ładowanie...

Arkadiusz Mularczyk znów w PiS

Koniec przygody Arkadiusza Mularczyka w Solidarnej Polsce. O przyjęciu posła do Prawa i Sprawiedliwości poinformowała na Twitterze rzeczniczka partii, Beata Mazurek.

Share
Arkadiusz Mularczyk znów w PiSŹródło: Wikipedia, fot: Lukas Plewnia
dmk17s7

Były poseł Solidarnej Polski zgłosił akces do partii Jarosława Kaczyńskiego pod koniec ubiegłego roku. Od tamtego czasu jego wniosek czekał na rozpatrzenie. Jeszcze w grudniu twierdził, że "jako poseł będzie mógł znacznie więcej zdziałać, będzie skuteczniejszy, będąc w PiS".

Mularczyk wstąpił do partii Jarosława Kaczyńskiego w 2002 r. W 2005, 2007 i 2011 z listy tego ugrupowania uzyskiwał mandat poselski.

dmk17s7

W 2011 r., kiedy PiS zdecydował o wykluczeniu z szeregów kilku posłów: Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego, Mularczyk współtworzył klub parlamentarny Solidarna Polska. Rok później, po tym jak PiS zdecydowało o wykluczeniu posłów klubu SP z partii, współtworzył następnie partię o tej samej nazwie.

Mularczyk był przewodniczącym klubu parlamentarnego SP do 27 maja 2014 r., gdy ten przestał istnieć. Kilka dni później został jednak szefem koła parlamentarnego partii.

Bez sukcesu kandydował z listy SP w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2015 r. został ponownie wybrany do Sejmu ze wspólnych list PiS i SP.

dmk17s7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmk17s7
Więcej tematów