Trwa ładowanie...
d3s3q48
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Areszty ws. napaści na pracowników schroniska w Chojnicach

Dwaj 16-latkowie zostali aresztowani na trzy miesiące w śledztwie dotyczącym dokonanej w lipcu br. napaści na strażnika i nauczyciela zawodu w Schronisku dla Nieletnich w Chojnicach na Pomorzu. Strażnik zmarł w szpitalu. Nauczyciel miał połamane żebra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Areszty ws. napaści na pracowników schroniska w Chojnicach
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3s3q48

Jak poinformował chojnicki prokurator rejonowy Mirosław Orłowski, jednemu z aresztowanych nastolatków przedstawiono zarzut zabójstwa strażnika, drugiemu - spowodowania u mężczyzny ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj nieletni dostali też zarzut napaści na funkcjonariusza publicznego.

Podejrzani są mieszkańcami woj. kujawsko-pomorskiego. Obaj na mocy wydanych w sierpniu postanowień sądów rodzinnych i nieletnich są ścigani w tej sprawie jak dorośli. Orłowski powiedział, że obaj przyznali się zarzutów.

W areszcie od 18 lipca przebywa również trzeci z podejrzanych - 17-latek z Gdańska. Prokuratura zarzuciła mu dokonanie napaści na nauczyciela zawodu, który jest traktowany jak funkcjonariusz publiczny, i spowodowania u niego średniego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna doznał w wyniku pobicia złamania żeber. 17-latek nie przyznał się do ataku.

d3s3q48

W śledztwie zarzutów nie usłyszał jeszcze czwarty z nastolatków - 16-letni mieszkaniec Inowrocławia. W lipcu po zajściu w Chojnicach chłopak został osadzony przez sąd w areszcie pod zarzutem usiłowania zabójstwa inowrocławskiego policjanta.

Zarzut w sprawie chojnickiej - jak poinformował Orłowski - ma mu przedstawić w ramach pomocy prawnej prokuratura w Inowrocławiu.

Do napaści na strażnika i nauczyciela zawodu doszło 16 lipca. Nastolatki pobili mężczyzn w warsztacie narzędziami i metalowymi elementami ogrodzenia, po czym uciekli ze schroniska.

Zapoczątkowana brutalnym atakiem ucieczka trwała - jak podało wówczas w komunikacie schronisko w Chojnicach - 40 minut. Do napaści doszło o godz. 12.35. O 13.15 cała czwórka została ujęta ok. 1,5 km od schroniska.

W chojnickim schronisku nastolatki oczekiwali na umieszczenie w zakładach poprawczych za rozboje, pobicia i zniszczenie mienia.

d3s3q48

Podziel się opinią

Share

d3s3q48

d3s3q48
Więcej tematów