Trwa ładowanie...

Apollo 11 – w sobotę, 20 lipca mija 50. rocznica lądowania na Księżycu. Sprawdź, jak wyglądał przebieg misji, nim Neil Armstrong ogłosił światu, że „Orzeł wylądował”

Apollo 11 – dziś mija 50. rocznica lądowania na Księżycu. 20 lipca 1969 roku Orzeł wylądował na powierzchni Księżyca. Przypominamy, jak wyglądał przebieg misji z udziałem Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa.

Share
Apollo 11 – w sobotę, 20 lipca mija 50. rocznica lądowania na Księżycu. Sprawdź, jak wyglądał przebieg misji, nim Neil Armstrong ogłosił światu, że „Orzeł wylądował”
Źródło: Youtube.com
dpiq4ig

Apollo 11 – 50. rocznica lądowania na Księżycu

Dziś, w sobotę, 20 lipca mija 50. rocznica lądowania na Księżycu. Przypominamy, że głównym celem Apollo 11 było pierwsze lądowanie człowieka na Srebrnym Globie, które nastąpiło 20 lipca 1969 roku o godzinie 20:17:40 UTC. Z tej okazji przypominamy szczegółowy przebieg misji z udziałem Neila Amstronga, Buzza Aldrina i Michaela Aldrina, która rozpoczęła się 16 lipca 1960 wraz ze starem rakiety z Centrum Lotów Kosmicznych na Canaveral.

Apollo 11 – przebieg misji

Wiadomo, że początek lotu Apollo 11 spędził na orbicie około ziemskiej, a następnie udał się w trasę na Księżyc wynoszącą 384 400 km. Jako że lądownik znajdował się pod modułem załogowym, konieczne było przeprowadzenie operacji polegającej na tymczasowym odłączeniu modułu księżycowego, obrocie reszty statku o sto osiemdziesiąt stopni i ponownym przyłączeniu lądownika (tym razem został umieszczony z przodu). Na orbitę Księżyca Apollo 11 wszedł po trzech dniach. Wówczas dowódca Neil Armstrong i pilot Buzz Aldrin przeszli do modułu księżycowego. Gdy ten został odłączony, rozpoczął się proces lądowania na Srebrnym Globie. Apollo 11 wylądował na Księżycu dokładnie 50 lat temu, 20 lipca 1969 roku. Wówczas Armstrong przekazał Ziemi historyczne zdanie – „Orzeł wylądował”. Dzień później, 21 lipca, dowódca zszedł po drabince i jako pierwszy człowiek postawił stopę na powierzchni Księżyca.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dpiq4ig

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpiq4ig
dpiq4ig
Więcej tematów