Trwa ładowanie...

Apel o. Wiśniewskiego ws. pedofilii. "Biskupi powinni zrezygnować"

O. Ludwik Wiśniewski stwierdził, że biskupi, którzy przenosili księży pedofilów z miejsca na miejsce, powinni złożyć rezygnację. Słowa dominikanina wywołały poruszenie na Twitterze. W ciągu kilku godzin polubiło je tysiąc osób.
Share
O. Ludwik Wiśniewski namawia do rezygnacji biskupów, którzy tuszowali pedofilię
O. Ludwik Wiśniewski namawia do rezygnacji biskupów, którzy tuszowali pedofilięŹródło: East News, Fot: Piotr Hukało
d4hjwxu

Ostra opinia duchownego pochodzi z wywiadu opublikowanego w "Tygodniku Powszechnym". O. Ludwik Wiśniewski, kojarzony z płomiennej mowy wygłoszonej na mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza, i tym razem nie przebierał w słowach.

"Jeśli Kościół chce się naprawdę oczyścić, musi zdecydować się na niecodzienne działania. Będzie bolało!" - powiedział dominikanin. Jak dodał, z tuszowania pedofilii powinni rozliczyć się biskupi emeryci. "Powinni odważnie i publicznie przyznać się do tego" - uważa duchowny.

"Smuta nad polskim Kościołem"

Wiśniewski przekonuje, że nad polskim Kościołem zawisła "jakaś smuta". "Coraz więcej katolików jest zgorszonych zachowaniem biskupów i księży oraz tolerowaniem przez nich zła. (...) Jak można tego nie widzieć"? - pyta.

d4hjwxu

Jego zdaniem powodem takiego stanu rzeczy może być fakt, że "biskupi nie rozmawiają po bratersku z ludźmi". "I chyba nie zasiadają w konfesjonale, skoro nie wiedzą (...) co boli zatroskanych o Kościół" - dodaje.

Zobacz także: Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści"

Czytaj też: O. Ludwik Wiśniewski na pogrzebie Pawła Adamowicza: "Trzeba skończyć z nienawiścią!"

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d4hjwxu

Podziel się opinią

Share
d4hjwxu
d4hjwxu
Więcej tematów