Trwa ładowanie...
d2nc1oy

Apel o. Wiśniewskiego ws. pedofilii. "Biskupi powinni zrezygnować"

O. Ludwik Wiśniewski stwierdził, że biskupi, którzy przenosili księży pedofilów z miejsca na miejsce, powinni złożyć rezygnację. Słowa dominikanina wywołały poruszenie na Twitterze. W ciągu kilku godzin polubiło je tysiąc osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Ludwik Wiśniewski namawia do rezygnacji biskupów, którzy tuszowali pedofilię
O. Ludwik Wiśniewski namawia do rezygnacji biskupów, którzy tuszowali pedofilię (East News, Fot: Piotr Hukało)
d2nc1oy

Ostra opinia duchownego pochodzi z wywiadu opublikowanego w "Tygodniku Powszechnym". O. Ludwik Wiśniewski, kojarzony z płomiennej mowy wygłoszonej na mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza, i tym razem nie przebierał w słowach.

"Jeśli Kościół chce się naprawdę oczyścić, musi zdecydować się na niecodzienne działania. Będzie bolało!" - powiedział dominikanin. Jak dodał, z tuszowania pedofilii powinni rozliczyć się biskupi emeryci. "Powinni odważnie i publicznie przyznać się do tego" - uważa duchowny.

"Smuta nad polskim Kościołem"

Wiśniewski przekonuje, że nad polskim Kościołem zawisła "jakaś smuta". "Coraz więcej katolików jest zgorszonych zachowaniem biskupów i księży oraz tolerowaniem przez nich zła. (...) Jak można tego nie widzieć"? - pyta.

d2nc1oy

Jego zdaniem powodem takiego stanu rzeczy może być fakt, że "biskupi nie rozmawiają po bratersku z ludźmi". "I chyba nie zasiadają w konfesjonale, skoro nie wiedzą (...) co boli zatroskanych o Kościół" - dodaje.

Zobacz także: Mocne słowa dominikanina na pogrzebie Adamowicza: "Trucizna nienawiści"

Czytaj też: O. Ludwik Wiśniewski na pogrzebie Pawła Adamowicza: "Trzeba skończyć z nienawiścią!"

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

d2nc1oy

Podziel się opinią

Share
d2nc1oy
d2nc1oy
Więcej tematów