Trwa ładowanie...

Apel matki Nawalnego. "Zwracam się do ciebie, Władimirze Putinie"

Matka Aleksieja Nawalnego apeluje do Władimira Putina. - Żądam natychmiastowego wydania ciała - powiedziała w nagranym oświadczeniu.

Ludmiła Nawalna apeluje do PutinaLudmiła Nawalna apeluje do PutinaŹródło: YouTube
d2byvzt
d2byvzt

Opozycjonista Aleksiej Nawalny zmarł w piątek. Władze nie wpuszczają rodziny oraz jego współpracowników do kostnicy. Nikt nie widział jego ciała.

Matka polityka, Ludmiła Nawalna opublikowała film sprzed kolonii karnej, w której zginął opozycjonista.

- Piąty dzień go nie widzę, nie wydają mi ciała, nawet nie mówią, gdzie jest - powiedziała Ludmiła Nawalna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matka Nawalnego nagrana. Kobieta próbowała dostać się do kostnicy

- Zwracam się do ciebie, Władimirze Putinie. Rozwiązanie problemu zależy tylko od ciebie. Pozwól mi w końcu zobaczyć mojego syna. Żądam natychmiastowego wydania ciała Aleksieja, bym mogła go humanitarnie pochować - mówiła kobieta.

d2byvzt

Gdzie jest ciało Nawalnego?

Dyrektor Fundacji Walki z Korupcją (organizacji Nawalnego) Iwan Żdanow poinformował, że zamierza udać się do sądu w związku z biernością śledczych w sprawie wydania zwłok Nawalnego.

Służba więzienna kolonii karnej, w której przebywał Nawalny, 16 lutego poinformowała o jego śmierci. Następnego dnia matka Nawalnego przybyła na miejsce. Powiedziano jej wówczas, że ciało znajduje się w kostnicy w Salecharcie. Kiedy dotarła do zakładu, dowiedziała się, że nie mają ciała Nawalnego.

Rzeczniczka prasowa Nawalnego Kira Jarmysz poinformowała później, że komitet śledczy odmówił wydania ciała opozycjonisty do czasu zakończenia dochodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Обращение матери Алексея Навального

Kolejne sankcje na Rosję?

W związku ze śmiercią Aleksieja Nawalnego, wiele przywódców państw UE wezwało do nałożenia kolejnych sankcji na Rosję i rosyjskich polityków.

d2byvzt

Julia Nawalna, żona zmarłego opozcyjonisty, oskarżyła o śmierć polityka Władimira Putina. Zapowiedziała także, że będzie "kontynuowała dzieło Aleksieja".

- Walczcie dalej za naszą ojczyznę. I zapraszam was, abyś stanęli u mego boku. Podzielcie się nie tylko smutkiem i niekończącym się bólem. Proszę, abyście podzielili się wściekłością, nienawiścią do tych, którzy odważyli się zabić naszą przyszłość - mówiła.

Czytaj więcej:

d2byvzt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2byvzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2byvzt
Więcej tematów