Trwa ładowanie...
d1lf6ns

Antyczne Pompeje na Stadionie Narodowym

Już w kwietniu będzie okazja, aby zobaczyć, jak to jest być obywatelem antycznych Pompei i poczuć ducha starożytności. Wszystko za sprawą innowacyjnej, wirtualnej wystawy "Pompeje. Życie w cieniu wulkanu" na Stadionie Narodowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antyczne Pompeje na Stadionie Narodowym
(WawaLove.pl)
d1lf6ns

To unikatowa, pełna pasji ekspozycja stworzona w Neapolu, która do tej pory dostępna była tylko w Londynie. Teraz polskiej widowni przybliży tragiczne wydarzenia z 79 roku naszej ery, kiedy Pompeje,
prężnie działające miasto Cesarstwa Rzymskiego, zostały zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz.

Rekonstrukcje 3D, efekty multisensoryczne, hologramy, miraże i multiprojekcje - dzięki najnowszym technologiom wizualnym znajdziemy się w środku wydarzeń. Rozstępująca się ziemia, ogniste wybuchy,
zalewająca ląd fala, a nawet spopielone postaci - życie i śmierć zapisane w 70 multimedialnych instalacjach. Momentem kulminacyjnym jest erupcja wulkanu w wymiarze 4D.

W dodatku dla uczniów szkół i placówek edukacyjnych przygotowano panele lekcyjne, które pozwolą im zgłębić tajniki świata i odbyć fascynującą podróż do starożytności.

d1lf6ns

Informacje

Ta wystawa to ponad 2000 metrów kwadratowych, 24 sale, 70 instalacji multimedialnych. Fascynująca historia z pogranicza archeologii i architektury przełożona na język oprogramowania i trójwymiarowej grafiki komputerowej.

Wystawa będzie czynna codziennie od 9 kwietnia do 18 października w godzinach 9.00 - 20.00. Bilety można kupić na miejscu oraz przez internet na stronie Stadionu Narodowego. W ofercie również asysta przewodnika i audioinformatory.

Więcej: wystawapompeje.pl

d1lf6ns

Podziel się opinią

Share
d1lf6ns
d1lf6ns
Więcej tematów