Trwa ładowanie...

Antoni Macierewicz na muralu. Z papierowym samolocikiem

Na ścianie budynku, w którym mieści się pracownia artystyczna WL4 w Gdańsku pojawił się nowy mural. Tym razem bohaterem trójmiejskiego artysty Mariusza Warasa został minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON, w wojskowym hełmie, bawi się na nim papierowym samolocikiem.

Share
Antoni Macierewicz na muralu. Z papierowym samolocikiemŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jan Rusek
dwae3wd

Trójmiejski artysta Mariusz Waras znany jest ze swoich murali, które umieszcza w przestrzeni publicznej. Często odnosi się w nich do aktualnych wydarzeń w naszym kraju: bronił już polskich kobiet, zajmował się reformą sądownictwa czy rzekomym wychodzeniem Polski z Unii Europejskiej.

Bohaterami prac Mariusza Warasa były także budzące emocje Polaków postacie, takie jak wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, minister środowiska Jan Szyszko czy kontrowersyjny młody współpracownik Macierewicza - Bartłomiej Misiewicz.

Źródło: Agencja Gazeta

Tym razem na ścianie budynku pracowni pojawił się szef MON. Macierewicz, w wojskowym hełmie na głowie, trzyma w dłoni papierowy samolocik. Co chciał w ten sposób wyrazić artysta? Pozostawiamy to wyobraźni czytelników WP.

To już ostatni mural na pracowni WL4. Budynek zajmowany przez artystów zostanie wkrótce wyburzony.

Źródło: wyborcza.pl

dwae3wd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwae3wd
dwae3wd
Więcej tematów