Trwa ładowanie...
dmgpqhz

Annan domaga się 50 mld dol. pomocy dla najuboższych

Sekretarz generalny ONZ Kofi Annan zaapelował w czwartek do uczestników Konferencji ONZ w Monterrey na temat finansowania rozwoju o dodatkową pomoc krajów zamożnych dla rozwijających się w wysokości 50 mld dol. rocznie.

dmgpqhz
dmgpqhz

Kofi Annan, który przemawiał na sesji z udziałem szefów państw i rządów kilkudziesięciu krajów świata, wyraził przekonanie, że tylko tak duża suma pozwoliłaby osiągnąć cel, jakim jest zmniejszenie o połowę ubóstwa do 2015 r. Na szczycie milenijnym ONZ we wrześniu 2000 r. przedstawiciele wielu krajów świata postawili sobie za zadanie zredukowanie do 2015 r. o połowę liczby osób żyjących za ekwiwalent niespełna dolara dziennie.

Przyznanie takiej pomocy przez kraje-donatorów byłoby najbardziej przekonującym i najszybszym dowodem ducha Monterrey - powiedział Annan.

Suma wymieniona przez Annana, zresztą nie po raz pierwszy, nie została uwzględniona w projekcie deklaracji końcowej szczytu w Monterrey, zwanej "konsensem z Monterrey", która ma być przyjęta bez zmian przez szefów państw i rządów. Z oceną sekretarza generalnego ONZ nie zgadzają się Stany Zjednoczone i to na ich wniosek uwaga ta została usunięta z dokumentu. (mag)

dmgpqhz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmgpqhz
Więcej tematów