WP
IAR
premier
02-04-2007 (11:30)

Anna Szyszka nowym wojewodą warmińsko-mazurskim

Premier Jarosław Kaczyński powołał na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego Annę Szyszkę. Region nie miał wojewody od stycznia kiedy odwołano ze stanowiska Adama Supła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jego obowiązki przejęła wówczas pełniąca funkcję wicewojewody Anna Szyszka - ale do dziś nie była oficjalnie nominowana na stanowisko.

Nominację nowej wojewodzie wręczy dziś w Olsztynie wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. Mianowany też zostanie wicewojewoda. Zostanie nim działacz Prawa i Sprawiedliwości z Ełku Jacek Mrozek. Przed objęciem stanowiska wicewojewody Anna Szyszka była kierownikiem oddziału polityki społecznej w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu. Skończyła wydział prawa i administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Pomocą społeczną zawodowo zajmuje się od 25 lat. Jest założycielką wielu organizacji i instytucji charytatywnych oraz domów pomocy społecznej.

WP

Jacek Mrozek ma 33 lata. Jest prawnikiem. Ma dwa doktoraty: z teologii i filozofii. Pisze teraz habilitację z nauk prawnych. Jest nauczycielem akademickim.

Polub WP Wiadomości
WP
WP